24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۲۳:۴۲:۱۵
کد مطلب:  900676
سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش در نهمین دوره اختتامیه اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز دختر؛
برای ورود دانش آموزان به دنیای بزرگسالی باید مرتباً به خلق تجربه‌های جدید یادگیری برای آن‌ها بیاندیشیم

سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش در آیین نهمین دوره اردوی ملی جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی دانش آموزان پیشتاز دختر سازمان دانش‌آموزی اظهار کرد: برای ورود دانش آموزان به دنیای بزرگ‌سالی باید مرتباً به خلق تجربه‌های جدید یادگیری برای آن‌ها بیاندیشیم.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش؛ سید جواد حسینی در آیین نهمین دوره اردوی ملی جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی دانش آموزان پیشتاز دختر سازمان دانش‌آموزی اظهارکرد: این اردوها می‌تواند کانون‌های سالم‌سازی جامعه باشد. ما با رویکرد دانش‌آموز باوری و دانش‌آموز محوری و دانش‌آموز یاوری کار خودمان را آغاز کرده‌ایم و دانش آموزان محور اصلی تعلیم و تربیت هستند و باید دانش آموزان را باور کنیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم با خلق هویت‌های یادگیری بر اساس آموزه‌های سند تحول، تعلیم و تربیت تمام ساحتی را ایجاد کنیم ویکی از محل‌های مناسب برای انجام این کار اردوهای دانش‌آموزی است، جایی که در آن دانش آموزان؛ مهارت‌های زندگی، زیستن و باهم زیستن، محبت کردن، آشتی با طبیعت، کنترل خشم؛ صداقت، وابستگی، کار، صبر، صبوری و فداکاری را می‌آموزند که این موضوعات همان هدف تربیت تمام ساحتی را فراهم می‌کند.

حسینی آموزش‌ و پرورش را حلقه واسط انسان‌ها از دوره کودکی تا بزرگ‌سالی دانست و اظهار کرد: دانش آموزان را برای دنیای بزرگ‌سالی باید آماده کنیم و برای فراهم کردن این مهم باید مرتباً به خلق تجربه‌های جدید یادگیری در مدرسه، مسجد، کلاس، زمین‌بازی برای دانش آموزان بیاندشیم.

سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش با اشاره به اینکه انسان‌ها را انتخاب و عادات خوب می‌تواند به سعادت برساند، اظهار کرد: دو کارکرد نظام تعلیم و تربیت انتخاب‌های خوب برای دانش‌آموزان و ایجاد عادات‌ خوب در دانش‌آموزان است لذا اردوهای دانش‌آموزی می‌تواند به انتخاب خوب شما و انتخاب عادات و الگوهای خوب شما کمک کند.

شایان‌ذکر است، مراسم اختتامیه نهمین دوره اردوی ملی دانش‌آموزان پیشتاز با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، فریده اولاد قباد و میر حمایت میرزاده از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :