1 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ ۱۰:۲۹:۲۴
کد مطلب:  900960
راهیابی 62 نفر از دانش آموزان استان به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی از راهیابی 62 نفر از دانش آموزان این استان به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مهدی دمنه» با اعلام این خبر افزود: 14 نفر دانش آموز پسر و 48 نفر دانش آموز دختر دوره دوم متوسطه از 9 شهرستان استان مرکزی به سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور که از22 مرداد لغایت 2 شهریور در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار خواهد شد، اعزام خواهند شد.

وی اظهار داشت: مسابقات فرهنگی و هنری در سال تحصیلی جاری و در سه سطح مدرسه، شهرستان و استان برگزار شد، و پس از آن آثار منتخبین استانی به دبیرخانه کشوری این مسابقات ارسال شده است.

دمنه در ادامه شرح داد: دانش آموزان راه یافته در 5 حوزه هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش های ادبی و پژوهشی و بخش رسانه و فضای مجازی به رقابت با دانش آموزان دیگر استان ها خواهند پرداخت.

وی در پایان تصریح کرد: این مسابقات در مدارس با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه های فرهنگی و هنری برگزار می شود، که یکی از مهم ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و به ویژه تربیت هنری و زیباشناختی دانش آموزان است.

 

به اشتراک بگذارید :