7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۶:۳۰:۰۰
کد مطلب:  901557
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد:
کمبود یک هزار و ۷۰۰ نیروی آموزشی در دوره متوسطه

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر از کمبود یک هزار و ۷۰۰ نیروی آموزشی در دوره متوسطه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، حسین درتاج در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان با خبرنگاران اظهار داشت: تا این زمان آمار رسمی از وضعیت کنکوری‌های استان بوشهر نداریم و استان هیچ رتبه تک رقمی نداشته است.
درتاج با اشاره به اینکه در دوره ابتدایی ۴۵۰ نیرو کم داریم، اضافه کرد: در دوره متوسطه هم حدود هزار و ۷۰۰ نفر کمبود داریم.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام از همه دانش‌آموزان انجام می‌شود، تصریح کرد:‌ افراد در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی خود ثبت‌نام می‌شوند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به فعالیت پایگاه‌های انتخاب رشته کنکور، خاطرنشان کرد: سال گذشته هزار نفر به این پایگاه‌ها مراجعه کردند و بقیه دانش‌آموزان به دیگر مراکز رفتند.
وی در ارتباط با موضوع تدریس سواد رسانه‌ای در مدارس نیز بیان کرد: نیروهای لازم و توانمند را برای تدریس این درس نداریم و از خارج از آموزش و پرورش هم نمی‌توانیم کسی را وارد کنیم.
درتاج با بیان اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر امسال اجرا نمی‌شود، افزود: برای بهبود وضعیت آموزش و تقویت دانش‌آموزان باید دنبال راهکارهای دیگری باشیم.
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: گرفتن هرگونه وجهی از دانش‌آموزان به هنگام ثبت‌نام از سوی مدارس تخلف محسوب می‌شود.
عبدالله روشن اضافه کرد: از هر مدرسه‌ای که گزارشی از تخلف دریافت شود، برخورد مناسب با مدیر آن مدرسه صورت خواهد گرفت و در دوره‌های گذشته نیز این برخورد صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه تاکنون با ۱۳ مدیر متخلف مدارس استان به خاطر دریافت اجباری وجه از دانش‌اموزان برخورد شده است، ادامه داد: البته کمک اختیاری والدین دانش‌آموزان به مدرسه ایرادی ندارد.
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: در استان به اندازه کافی کلاس درس داریم و هیچ دانش‌آموزی به خاطر کمبود کلاس درس از تحصیل باز نخواهد ماند.

به اشتراک بگذارید :