2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۶:۳۵:۰۰
کد مطلب:  901558
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش بوشهر:
برندسازی مدارس آسیب‌زا است/ تحصیل رایگان دانش‌آموزان افغان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر از تحصیل رایگان دانش‌آموزان افغان در استان خبر داد و گفت: برندسازی مدارس بوشهر آسیب‌زا است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محمود قاسمی در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان با خبرنگاران اظهار داشت: طرح‌های مهمی در آموزش و پرورش آغاز شده است که می‌توان به حذف پیک نوروزی و حذف مشق‌شب به روش سنتی و حذف آزمون‌ها در دوره ابتدایی اشاره کرد.
وی از تحصیل شش هزار و ۵۹۳ دانش‌آموز افغان در مدارس استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تحصیل این دانش‌آموزان در مدارس استان بوشهر کاملا رایگان است هیچ آموزشگاهی حق دریافت شهریه ندارد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یکی از آسیب‌های مهم در عرصه آموزش و پرورش استان را برندسازی مدارس و ایجاد رقابت دانست و خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که نیروها به صورت عادلانه در مدارس توزیع شوند.
وی با بیان اینکه برندسازی کار خانواده‌ها است و به شدت به سیستم آموزشی آسیب می‌زند، تصریح کرد: همه باید کمک کنند تا این مسیر تغییر کند و شاهد حذف رقابت و برندسازی مدارس باشیم.
قاسمی به اجرای پروژه مهر اشاره کرد و ادامه داد: تلاش شده تا با اجرای این طرح، شاهد رفع مشکلات مدارس و آغاز مدارس از روز نخست مهر و بازگشایی همه کلاس‌های درس باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز اظهار داشت: در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و طرح‌های متنوعی را در دست اجرا داریم.
سیروس فتحی با اشاره به اجرای طرح نماد طی سه سال اخیر خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری دستگاه‌های موثر در سطح کشور و استان بوشهر در دست اجرا است و یک سامانه طراحی شده که افراد دچار آسیب را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند بار مقابله با آسیب‌های اجتماعی را به دوش بکشد، تصریح کرد: دانش‌آموزان فقط بخشی از وقت خود را در مدرسه و در اختیار آموزش و پرورش هستند و باید همه دستگاه‌ها پای کار باشند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بیان کرد: تلاش داریم که آسیب‌ها را کنترل و محدود کنیم که کار بسیار پیچیده‌ای است و باید بتوانیم افراد دچار آسیب را شناسایی و درمان کنیم.
وی در ارتباط با انتقادهای صورت گرفته برای تغییر لباس فرم دانش‌آموزان نیز گفت: هر دانش‌آموز می‌تواند در صورت نیاز سه سال از لباس فرم مدرسه خود استفاده کند و هیچ اجباری در خرید لباس جدید نیست. رنگ لباس هم در اختیار مدارس است.

به اشتراک بگذارید :