29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۶:۴۰:۰۰
کد مطلب:  901559
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر:
کمبود نیروی انسانی چالش های پیش روی آموزش و پرورش استان است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کمبود نیروی انسانی چالش های پیش روی آموزش و پرورش استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، غلامحسین حسینی در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از چالش های پیش روی آموزش و پرورش استان کمبود نیروی انسانی است و امسال ۸۱۲ نفر بازنشسته خواهند شد.
وی افزود: از مجاری قانونی برای جبران این کمبود نیرو اقدام می‌کنیم و این نیروها از طریق دانشگاه فرهنگیان، مربیان پیش‌دبستانی و واگذاری ساعت به نیروهای شاغل و خرید خدمت انجام خواهد شد.
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه از انتقادهای رسانه‌ها استقبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: از فضای نقد و شفافیت استقبال می‌کنیم چراکه نقش مهمی در شناسایی نقاط ضعف و رفع آنها دارد.
وی با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی تخریبی در استان بیان کرد: ۹ درصد از فضاهای آموزشی استان بوشهر تخریبی است که میزان کلاس‌های تخریبی به طور متوسط در سطح کشور ۳۰ درصد است و وضعیت بهتری داریم.
حسینی تصریح کرد: تعداد کلاس درس در نقاط مختلف استان بوشهر در دست ساخت است و امیدواریم تعدادی از این پروژه‌ها تا قبل از سال تحصیلی افتتاح و به فضاهای آموزشی اضافه شوند.
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: نزدیک به ۹۹ پروژه نیمه تمام داریم که امیدواریم بخشی از پروژه‌هایی که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند در هفته دولت و تا پیش از آغاز سال تحصیلی بهره برداری و به فضاهای آموزشی اضافه شوند.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به مطالبات فرهنگیان استان بوشهر خاطرنشان کرد: در طرح رتبه‌بندی معلمان آنگونه که انتظار می‌رفت اقدام نشده است.
غلامرضا دانش‌فر بیان کرد: یکی از مهمترین مطالبات فرهنگیان استان بوشهر، ۷۳ میلیارد تومان پاداش فرهنگیان مربوط به سال ۹۷ است که پرداخت نشده است.
وی با بیان اینکه ۲۲ میلیارد تومان هم مربوط به مطالبات نیروهای حق‌التدریسی است، تصریح کرد: امیدواریم این وضعیت را به وضعیت مطلوب برسانیم.

به اشتراک بگذارید :