24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۰۹:۰۵:۰۰
کد مطلب:  901739
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش ‌و پرورش؛
طرح آموزش ورزش برای تمام معلمان ابتدایی سراسر کشور اجرا خواهد شد

معاون تربیت‌بدنی وزارت آموزش ‌و پرورش، گفت: برای پیشبرد اهداف حوزه سلامت، طرح ساخت ۳۸۰ سالن ورزشی در سازه مدارس ابتدایی و همچنین آموزش معلمان مدارس در دست اجرا است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش ‌و پرورش به نقل از خبرگزاری مهر، مهرزاد حمیدی با اشاره به برنامه‌های معاونت تربیت‌بدنی برای سال تحصیلی آینده، اظهارکرد: غیر از فعالیت‌هایی که در تابستان برگزار شد، آموزش معلمان و آموزگاران مدارس ابتدایی در سطح وسیعی آغاز شده تا مدارس ابتدایی در برنامه‌ها و فعالیت‌های حرکتی‌شان از توسعه بیشتری برخوردار باشند و امروز به حمدالله در استان‌های کشور شاهد اجرای این طرح هستیم.

وی افزود: در کنار این آموزش‌ها ۳۸۰ سالن ورزشی در سازه مدارس ابتدایی به‌خصوص کلاس‌های اول تا سوم تدارک دیده‌ شده تا دانش آموزان بتوانند با لباس ورزشی، فعالیت ورزشی خود را در یک سالن امن و با فراغت بال انجام دهند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های آموزش ‌و پرورش میزبانی مدارس از مسابقات ورزشی دانش‌آموزی است بنابراین نیاز است که مدارس ما به سالن‌های ورزشی تجهیز شوند.

حمیدی بابیان اینکه کاروان وسایل ورزشی آخر شهریورماه سال جاری به مدارس کشور اعزام می‌شود، گفت: یکی دیگر از اولویت‌های وزارتخانه شاد و بانشاط کردن فعالیت‌های مدرسه‌ای با کمک گرفتن از فعالیت‌های ورزشی است که در این راستا المپیادهای درون مدرسه‌ای و حیات پویا که در سال تحصیلی جدید به مدرسه پویا تبدیل و در کنار طرح‌هایی چون حیات پویا، کانون درون مدرسه‌ای و ... دنبال می‌شود.

به اشتراک بگذارید :