6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۳:۳۲:۲۵
کد مطلب:  902059
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
کسب3رتبه برترکشورتوسط دانش آموزان و فرهنگیان استان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:2نفراز فرهنگیان استان،رتبه دوم کشور در بخش اقدام پژوهی ششمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای و یک دانش آموز نیز رتبه سوم کشوردربخش پوستر نوجوان سالم را کسب کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز با بیان این خبر اظهار کرد: خانم ها تکتم بیجاری و راضیه حق پناه همکاران شاغل در دبستان شاهد نرجس شهرستان سربیشه موفق به کسب رتبه برتر کشور در ششمین جشنواره ی ابتکارات مدرسه ای شدند.

وی، با اشاره به کسب رتبه سوم کشور توسط میناحسینائی در بخش پوستر  هشتمین جشنواره نوجوان سالم تصریح کرد: امسال 9 هزار و 9 دانش آموز دختر و پسر استان با 7 هزار و 870 اثر  در این جشنواره شرکت کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که از این تعداد اثر ، 340 اثر به استان راه یافته و 72 اثر به عنوان آثار برگزیده استانی معرفی شده که 15 اثر به مرحله کشوری راه یافتند، ابراز داشت: هدف این جشنواره ترویج شیوه‌های زندگی سالم، تأکید بر باورهای اعتقادی و پیشگیری از رفتارهای پرخطر است.

وی، با تشریح عملکرد اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره، در بخش آموزش و توانمندسازی دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها است که امسال در حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی 798 مدرسه تحت پوشش قرار گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی  با اشاره تحت پوشش قرار گرفتن دانش آموزان پایه نهم 200 دبیرستان در برنامه توانمندسازی روانی- اجتماعی، خاطر نشان کرد: در برنامه مشارکت اجتماعی  ویژه پایه هشتم نیز دانش آموزان 60 مدرسه  درشهرستان های بیرجند قاین وفردوس ، مشارکت کردند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: در طول سال تحصیلی 97-98 قریب 11 کارگاه آموزشی برای شناسایی آسیب ها برگزار شد ومدرسین ، همکاران و دانش‌آموزان راهکارهای لازم را ارائه دادند.

واقعی ادامه داد: طرح ائتلاف ملی نظام مراقبت اجتماعی موسوم به «نماد»،2 سال است که در دو شهرستان درمیان وبیرجند با تحت پوشش قرار دادن 193مدرسه، برگزار می شود و تا کنون 20 ساعت کارگاه آموزشی برای والدین، دانش‌آموزان و معلمان برگزا ر شده است.

به اشتراک بگذارید :