8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۸:۳۹:۳۰
کد مطلب:  902375
آموزش معلمان ابتدایی برای ورزش

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح آموزش ورزش برای تمام معلمان ابتدایی سراسر کشور در دست اجراست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان،مهرزاد حمیدی در حاشیه افتتاحیه سی اُمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان سراسر کشور در شاهرود با بیان اینکه معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش از پایان سال تحصیلی گذشته خود را آماده کرد تا یک سال تحصیلی پرثمری را در حوزه تربیت بدنی آغاز کند، گفت: غیر از فعالیت هایی که در تابستان برگزار شد، آموزش معلمان و آموزگاران مدارس ابتدایی در سطح وسیعی آغاز شده تا دانش آموزان مدارس ابتدایی فعالیت‌های حرکتی‌شان از توسعه بیشتر برخوردار گردد.

وی افزود: در کنار این آموزش‌ها احداث سالن های ورزشی در مدارس ابتدایی به خصوص برای کلاس‌های اول تا سوم ابتدایی پیگیری می شود تا دانش آموزان بتوانند با لباس ورزشی، فعالیت مناسب خود را در یک سالن امن و با فراغ بال انجام دهند.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش، میزبانی مدارس از مسابقات ورزشی دانش‌آموزی است نه سالن‌های ورزشی شهرها لذا در این راستا نیاز است که مدارس ما به سالن‌های ورزشی تجهیز شوند.

حمیدی با بیان اینکه کاروان وسایل ورزشی آخر شهریور ماه سال‌جاری به مدارس کشور اعزام می‌شود، بیان کرد: یکی دیگر از اولویت‌های حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، شاد و با نشاط کردن فعالیت‌های مدرسه‌ای با کمک گرفتن از فعالیت‌های ورزشی است که در این راستا المپیادهای درون مدرسه‌ای که در سال تحصیلی جدید به مدرسه پویا بدل می‌شود در کنار طرح‌هایی چون ورزش پویا، قانون درون مدرسه‌ای و ... دنبال می‌شود.

به اشتراک بگذارید :