7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۰۳:۵۱
کد مطلب:  902516
در استان ایلام برگزار شد
جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان در محل فرمانداری شهرستان مهران

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی با حضور حیدری معاون سوادآموزی استان ، قاسمی فرماندار و سایر اعضای شورا در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام  ،جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی با حضور حیدری معاون سوادآموزی استان ، قاسمی فرماندار و سایر اعضای شورا در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه حیدری معاونت سوادآموزی استان به بحث سواد آموزی و اهمیت این امر پرداخت و اظهار داشت:شهرستان مهران یکی از شهرستان های پیشتاز در امر سواد آموزی بوده و امید است روند شتاب بخشی به فعالیتهای سواد آموزی شهرستان مرزی مهران بر همین روند مثبت ادامه داشته باشد.

وی افزود: توجه به امر آموزش در تمامی سنین حائز اهمیت می باشد و تداوم این امر نیز جزو الزامات خواهد بود،زیرا آموزش بدون پیگیری  و استمرار در گذر زمان خواه نا خواه به دست فراموشی سپرده خواهد شد لذا می طلبد کلیه اعضاء محترم شورای پشتیبانی در راستای توجیه و تبیین امر سواد آموزی در بین مردم،علی الخصوص پرسنل تحت تصدی با نهضت سواد آموزی استان و شهرستان همکاری لازم معمول نمایند .

حیدری در ادامه این جلسه به اهمیت راه اندازی مرکز یادگیری محلی شهرستان اشاره کرد و گفت: در این مرکز می توان علاوه بر فرا گیری سواد پایه، مهارت های مورد نیاز جامعه امروزی و همچنین نیاز مخاطبان با همکاری اداره فنی و حرفه ای و اداره کار و امور اجتماعی آموزش داده شود، به گونه ای که  وضعیت اقتصادی و زندگی مردم بهبود پیدا کند و تقاضا برای دریافت خدمات مراکز دو چندان شود  به همین رو  تشکیل مراکز یادگیری محلی یکی از امور مهم در راستای ترویج فرهنگ آموزش و یادگیری خواهد بود،به گونه ای که نقش این امر بطور ملموس در زندگی افراد جامعه احساس شود.  

 در ادامه این جلسه قاسمی فرماندار و رئیس شورای شهرستان گفت: می بایست تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان در راستای شناسایی و جذب افراد بیسواد یاریگر آموزش و پرورش باشند و در این راه قصوری صورت نگیرد.

وی ادامه داد: در جلسه آتی آمار کاملی از وضعیت بیسوادان و موقعیت جغرافیایی آنها از نظر شهری,روستایی,عشایری و ... ارائه شود تا بصورت تخصصی بحث جذب این عزیزان مورد بررسی و پیگیری لازم قرار گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :