7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۲:۰۹:۰۹
کد مطلب:  902606
رئیس آموزش و پرورش منطقه خلجستان درجلسه شورای همکاری حوزه و آموزش و پرورش منطقه:
همکاری حوزه و آموزش و پرورش سبب رفع محرومیت فرهنگی و معنوی منطقه را کم می کنیم

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه خلجستان،اولین جلسه شورای همکاری حوزه و آموزش و پرورش منطقه خلجستان در سال 98 با حضور معاون پرورشی فرهنگی اداره کل،رئیس اداره امور تربیتی اداره کل،امام جمعه منطقه و مدیر حوزه علمیه امام سجاد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه خزائلی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه خلجستان به تشریح برنامه های پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش منطقه بر اساس شعار سال تحصیلی(انی احب الصلوه)پرداخت.

در ادامه رئوفی ریاست آموزش و پرورش منطقه با ذکر این نکته که بعضی زیر ساختها در منطقه آماده نشده است افزود: کمبود امام جماعت در سطح مدارس و نیاز منطقه به رسیدگی فرهنگی به دلیل حضور اتباع در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی، یکی از علل توجه به بحث اشاعه مباحث دینی و معنوی می باشد.

وی تصریح کرد: بحث اختلاط دانش آموزان ابتدایی روستاها، چندپایه بودن کلاس های ابتدایی و در نقطه مقابل کم تجربه بودن همکاران در سطح منطقه سبب شده تا حداکثر استفاده از ظرفیت شورا همکاری حوزه و آموزش و پرورش انجام شود و طلاب حوزی به کمک دبیران و معلمان بیایند تا تربیت صحیح دینی در مدارس اتفاق بیفتد.

وی در پایان با ذکر این نکته که  آغاز سال تحصیلی جدید همچون سال های قبل مقارن با آغاز محرم شده است گفت:امیدواریم با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل و حوزه علمیه امام سجاد علیه الاسلام منطقه بتوانیم در سال تحصیلی جدید در قالب طرح امین،روشنا و.... ، اندکی از محرومیت های فرهنگی منطقه کم کنیم.

به اشتراک بگذارید :