2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۱۷:۵۵:۰۰
کد مطلب:  903304
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی
قبولی 43 دانش‌آموز استان در آزمون جهش تحصیلی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال ۹۳ دانش‌آموز استان در آزمون جهش تحصیلی شرکت کرده بودند که از این تعداد، ۴۳ نفر پذیرفته شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی عباس سعیدی  اظهار داشت: ۵۱ نفر از شرکت کنندگان این آزمون دختر و ۴۲ نفر پسر بودند که از آن میان ۲۸ دختر و ۱۵پسر در ارزیابی ها حائز نمره قبولی شدند.

وی با بیان اینکه برخی از دانش آموزان تیزهوش، به خاطر رویکردهای فرهنگی، زمینه های زبان شناختی و تجارب متفاوت زندگی، استعدادشان پنهان می ماند، گفت: بیشترین آمار شرکت کنندگان در آزمون از مناطق شهری، با ۸۷ درصد شرکت کننده بوده و از مناطق روستایی ۱۳ درصد متقاضی داشته ایم.

سعیدی با بیان اینکه جهش پایه دوم به سوم با ۳۳ نفر و جهش چهارم به پنجم با ۱۴ نفر به ترتیب بالاترین و کمترین میزان متقاضیان را داشته است، خاطرنشان کرد: در پایه اول و سوم به ترتیب ۳۱ و ۱۴ نفر متقاضی جهش بوده اند که در این بین بالاترین میزان قبولی در پایه اول با ۴۸ درصد در میان دختران و در پایه دوم با ۲۷ درصد در بین پسران بوده است.

وی افزود: سال گذشته متقاضیان جهش تحصیلی در استان ۸۶ نفر بودند که ۳۲نفر آنان نمره قبولی گرفتند و این رقم امسال با افزایش ۲۶ درصدی مواجه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان  در تعریف کودکان تیزهوش، گفت: این کودکان، افرادی هستند که توانایی های فوق العاده ای در زمینه های مختلف از جمله هوش، استعداد تحصیلی، تفکر خلاق، رهبری، هنرهای دیداری و نمایشی نشان می دهند و در روابط بین فردی و خودآگاهی استعدادی برتر دارند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۱۶۵ هزار دانش آموز دارد که در ۲ هزار آموزشگاه تحصیل می کنند.

 

به اشتراک بگذارید :