3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۲۱:۰۴:۱۶
کد مطلب:  903390
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در شورای ادارای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تخصیص ۶۷ میلیارد تومان از اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی کشور برای استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی به سیستان و بلوچستان/ اختصاص 10 میلیارد تومان برای تکمیل فاز دوم بیمارستان فرهنگیان زاهدان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان گفت: از۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تجهیز سامانه های گرمایشی و سرمایشی مدارس کشور، ۶۷ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، سید جواد حسینی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات و معوقات معلمان در حال انجام است، گفت: دو هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان تخصیص پیدا کرده است و تا اول مهر در احکام معلمان رتبه بندی اعمال می شود.

حسینی همپنین از پرداخت مطالبات عقب افتاده سال ۹۷ پادش پایان خدمت فرهنگیان و معلمان حق التدریس در شهریور امسال خبر داد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت:۵۰ درصد مطالبات طرح خرید خدمت، معلمان خارج از کشور و کار و دانش را پرداخت خواهیم کرد.

وی با اشاره به حذف بخاری های نفتی غیر استاندارد از ۲۴ هزار کلاس درس استان سیستان و بلوچستان که علمک گاز به آنها رسیده است،‌ افزود: ۶۷ میلیارد تومان از۴۰۰ میلیارد تومان بودجه استانداردسازی سیستم سرمایشی وگرمایشی کشور به این استان اختصاص پیدا کرده است .

وی با اشاره به تخصیص280 میلیارد تومان از اعتبارات ملی به نوسازی و بهسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان افزود:  ۵۰۰ کلاس درس تا اول مهرماه در اختیار آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت و از تدوین سند توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان خبر داد.

حسینی با بیان اینکه مجوز استخدام۴۳ هزار نفر درآموزش و پرورش صادر شده است، خاطرنشان کرد: پنج هزار نیروی خدماتی و ۱۲هزار نیروی حق التدریس از مهر ماه امسال درآموزش و پرورش مشغول به کار می شوند. همچنین افزایش حقوق دانشجو معلمان از اول مهر اعمال می شود.

حسینی ادامه داد: فاز دوم بیمارستان فرهنگیان استان در زاهدان با تخصیص اعتبار۱۰ میلیارد تومانی تا سه ماه آینده مورد بهره‌برداری قرارمی گیرد.

وی بیان کرد: هزینه ایاب و ذهاب و خدمات آموزشی نظیر سمعک و ویلچر به طور رایگان پرداخت می شود.

حسینی افزود: برای اول مهر امسال صد وچهل میلیون جلد کتاب درسی با ارز دولتی چاپ و آماده شده است.

گفتنی است، در این جلسه خیران مدرسه ساز ساخت ۲۰۰ مدرسه در نقاط فاقد فضای آموزشی این استان را تقبل کردند و همچنین پیمان نامه وزارت آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز برای حذف مدارس خشتی و گلی استان سیستان و بلوچستان تا مهر 98 توسط سرپرست وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس وخیرین امضا شد.

به اشتراک بگذارید :