5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ۰۸:۰۵:۰۰
کد مطلب:  903432
با حضور بیش از  یک هزار دانش آموز؛
سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری  دانش آموزان برگزیده سراسر کشور در حال برگزاری است

سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری  دانش آموزان برگزیده سراسر کشور با حضور بیش از یک هزار دانش آموز کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور با حضور بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز پسر در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران  در حال برگزاری است.

این مسابقات در پنج محور؛ هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، رسانه و فضای مجازی، ادبی و پژوهشی و هنرهای آوایی از چهارشنبه آغاز و با برگزاری آئین  اختتامیه در روز جمعه خاتمه می یابد.

در این جشنواره با بهره مندی از اساتید مجرب در هریک از محورهای مذکور دانش آموزان با حضوردر کلاس های کارگاهی، آموزش های مهارتی لازم را فرا می گیرند.

در این جشنواره دانش آموزان علاوه بر فراگیری مهارت ها، به خلق آثار می پردازند و با ارائه آثار خود در رشته های مختلف از سوی داوران مورد ارزیابی قرار می گیرند.

گفتنی است؛ در این جشنواره  دانش آموزان برگزیده در ۷۰ رشته باهم به رقابت می پردازند که از جمله می توان به رشته های ؛ هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، نمایش صحنه ای، نمایش عروسکی، نمایشنامه خوانی، نقالی، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، فیلم کوتاه مستند داستان، پویانمایی، نماهنگ، در بخش هنرهای آوایی؛ سرود گروهی، سرود همگانی، تکخوانی آواز، تکنوازی، همسرایان امور تربیتی، و در بخش آفرینش های ادبی و پژوهشی؛ شعر، داستان نویسی، مشاعره، کتابخوانی، نقد ادبی، مقاله پژوهشی و در بخش رسانه و فضای مجازی؛ نشریه الکترونیکی، بازی های رایانه ای، وبلاگ نویسی و در بخش هنرهای دستی و تجسمی؛ نقشه قالی، چاپ دستی، کاریکاتور، مداد رنگی، آبرنگ، پاستل، عکاسی،تصویر سازی، پوستر سازی، طراحی آرم، طراحی جلد، نقاشی خط، نقاشی رنگ روغن، نقاشی دیجیتال و... اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :