3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ۱۴:۱۷:۴۵
کد مطلب:  903441
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش: دانش‌آموزان از وحدت ملی و هویت ایرانی اسلامی صیانت کنند

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش خطاب به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در جشنواره فرهنگی هنری از آن‌ها خواست با استفاده از این ظرفیت، سه پیام مهم انسجام ملی، تلاش برای پیشرفت و سازندگی ایران و اخلاقی شدن جامعه و مدرسه را در بین دانش‌آموزان و جامعه ترویج دهند و نهادینه کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، مهدی نویدادهم صبح امروز جمعه 25 مردادماه در مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر حضور دانش‌آموزان را در این عرصه تبریک گفت و بر نقش موثر مربیان، مشاوران، معلمان و مسئولان در این زمینه تاکید کرد.

او افزود: بسیاری از هنرمندان و صاحب نظران فرهنگی هنری، حافظان و قاریان امروز کشور روزگاری این مسیر را طی کردند و اکنون به عنوان یک چهره فرهنگی هنری در کشور ایفای نقش می‌کنند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورشگفت: ماموریت پیامبر اسلام ابلاغ پیام الهی، دریافت این پیام و تبلیغ آن بود، تمام آیات و احکام ابلاغ‌شده به ایشان باید به مردم ابلاغ می‌شد. در مجموعه تمام آموزه‌ها و آیات الهی فقط یک مورد را خدا به طور اختصاصی پیام داد تا ابلاغ شود و آن تعیین رهبری یک جامعه و ایجاد جریان وحدت‌آفرین برای اجرا و عملیاتی کردن پیام الهی بود.

او گفت: باید شما دانش آموزان آغاز راه باشید و جشنواره پایان راه شما نباشد بلکه این جشنواره باید آغازی برای تلاش بیشتر، استفاده از ظرفیت‌ها، ابلاغ یک پیام و نقش‌آفرینی در جامعه باشد.

نوید ادهم ادامه داد: شما دانش‌آموزان امروزه باید روی چند پیام حساس باشید و آنان را به دانش آموزان و جامعه منتقل کنید. اصلی‌ترین این پیام‌ها وحدت و انسجام ملی است. باید نگران باشیم که رخنه دشمنان این وحدت را ازبین نبرد زیرا وحدت ما هویت ملی و ایرانی بودن را نشان می‌دهد.

او گفت: باید از ظرفیت فرهنگی و هنری بهره بگیرید و از وحدت ملی و هویت ایرانی اسلامی صیانت کنید تا بتوانید به خوبی این پیام را نهادینه و منتشر کنید.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش پیام دوم را تلاش و کوشش برای پیشرفت و سازندگی ایران دانست و گفت: امروز برای ساخت ایران نیاز به تلاش داریم در گام دوم انقلاب نیز به این مساله تاکید شده است که برای سازندگی کشور وحدت را حفط کنیم.

او در پایان صحبت‌هایش پیام سوم را اخلاق اجتماعی دانست و گفت: جامعه امروز از برخی بداخلاقی‌ها رنج می‌برد لذا باید با همراهی شما زمینه اخلاقی شدن جامعه و فضای مدرسه فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :