7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ۱۶:۵۲:۲۱
کد مطلب:  903450
سرپرست وزارت آموزش و پرورش
سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش است/ جوهره سند تحول بنیادین عدالت آموزشی است

سید جواد حسینی در جلسه شورای ا اداری آموزش و پرورش قطب جنوب استان در چابهار گفت:سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش وسندی برای ارتقای کیفیت امر تعلیم وتربیت و توسعه عدالت آموزشی است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان سید جواد حسینی ضمن ابراز خرسندی از سفر به سیستان و بلوچستان و دیدار با مردم شریف و مرزداران غیور استان بر عدم اتکاء کامل به منابع دولتی و ضرورت بهره‌گیری از منابع انسانی و مردمی و مشارکت بخش های مختلف برای تامین امکانات تاکید نمود.

وی از خدمات ارزنده و بی بدیل نظام در عرصه ها و بخش های مختلف به ویژه آموزش و پرورش قدردانی کرد.

حسینی اظهار کرد :سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش وسندی برای ارتقای کیفیت  امر تعلیم وتربیت و توسعه عدالت آموزشی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:در اجرای عدالت آموزشی نقشه عدالت ترجیحیاولویت دارد چراکه بسیاری از مناطق و دانش آموزان آنها نیازمند دریافت خدمات بیشتر هستند.

وی خاطرنشان کرد:سیستان و بلوچستان استانی عشایری، مرزی و محروم در کشور است که باید با نگاه ویژه و حساسیت بیشتر برای رفع کمبودها و نیازها برنامه ریزی شود.

حسینی سرمایه اجتماعی و نیروی انسانی متبحررا  مهمترین عامل توسعه جامعه دانست و ادامه داد: راه رهایی از مشکلات جامعه دانش و آگاهی، دلسوزی و برنامه‌ریزی هدفدار برای رسیدن به مطلوب است.

وی تصریح کرد:اولویت بخشی و آمایش سرزمینی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش  قرار دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: ارتقای ساختار آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به دلیل پراکندگی و وسعت زیاد در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد که امیدواریم با سرعت و دقت بیشتری کارآن پیش برود و به سرانجام برسد.

وی بیان کرد:در حوزه حاشیه چابهار و وضعیت نامطلوب فضاهای آموزشی آن سعی خواهیم کرد استان اصفهان را معین این کار قرار دهیم.

در پایان این جلسه تفاهم نامه احداث اردوگاه فرهنگی آموزشی و تربیتی چابهار با همکاری منطقه ی آزاد تجاری صنعتی چابهار به نام برادران شهید ارجمندی به امضا رسید.

 

به اشتراک بگذارید :