5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ۱۷:۱۶:۰۰
کد مطلب:  903472
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای اداری چابهار؛
ارتقای ساختار آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به دلیل پراکندگی و وسعت زیاد در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش قطب جنوب استان سیستان و بلوچستان در چابهار با اشاره به اینکه در اجرای عدالت آموزشی، نقشه عدالت ترجیحی اولویت دارد، اظهارکرد: سیستان و بلوچستان استانی عشایری، مرزی و محروم در کشور است که باید با نگاه ویژه وحساسیت بیشتر برای رفع کمبودها و نیازها برنامه ریزی شود.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، سید جواد حسینی در این شورا بر عدم اتکاء کامل به منابع دولتی و ضرورت بهره‌گیری از منابع انسانی و مردمی و مشارکت بخش های مختلف برای تامین امکانات تاکید کرد.

وی با قدردانی از خدمات ارزنده و بی بدیل نظام در عرصه ها و بخش های مختلف به ویژه آموزش و پرورش، اظهار کرد: سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش و سندی برای ارتقای کیفیت نظام تعلیم وتربیت و توسعه عدالت آموزشی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در اجرای عدالت آموزشی، نقشه عدالت ترجیحی اولویت دارد چراکه بسیاری از مناطق و دانش آموزان آن مناطق نیازمند دریافت خدمات بیشتر هستند، اظهارکرد: سیستان و بلوچستان استانی عشایری، مرزی و محروم در کشور است که باید با نگاه ویژه و حساسیت بیشتر برای رفع کمبودها و نیازها برنامه ریزی شود.

حسینی سرمایه اجتماعی و نیروی انسانی متبحر را  مهمترین عامل توسعه جامعه دانست و ادامه داد: راه رهایی از مشکلات جامعه؛ دانش، آگاهی، دلسوزی و برنامه‌ریزی هدفدار برای رسیدن به هدف مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه اولویت بخشی وآمایش سرزمینی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، اظهار کرد: ارتقای ساختار آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به دلیل پراکندگی و وسعت زیاد در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد که امیدواریم با سرعت و دقت بیشتری کارآن پیش برود و به سرانجام برسد.

وی گفت: در حوزه مناطق حاشیه چابهار و وضعیت نامطلوب فضاهای آموزشی آن سعی خواهیم کرد استان اصفهان را معین این کار قرار دهیم.

در پایان این جلسه تفاهم نامه احداث اردوگاه فرهنگی آموزشی و تربیتی چابهار با همکاری منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به نام برادران شهید ارجمندی به امضا رسید.

به اشتراک بگذارید :