7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ۲۳:۲۲:۲۸
کد مطلب:  903495
مدیر کل آموزش و پرورش استان
تحول در آموزش و پرورش مستلزم تحول در نگاه ها و باورهاست.

رخشانی گفت: تحول در نگاه ها و باورها زمینه ساز تحول در تعلیم و تربیت است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی روابط روابط عمومی آموزش وپرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در جلسه هم اندیشی برگزاری دوره های آموزشی توانمند سازی معلمان در کنارک اظهار داشت: معلم  با انگیزه وخوش فکر می تواند کار  ارزنده و ماندگاری به یادگار بگذارد .

وی بر  بهره گیری از خلاقیت های فردی و توانمندی های  مهارتی تاکید کرد وافزود:

آموزش معلمان وتوانمندسازی آنان یکی از مهم‌ترین مولفه های دست یافتن به رشد وتوسعه و ارتقا می باشد.

رخشانی گفت :تحلیل نتایج حاصل شده در برگزاری دوره ها و آسیب شناسی وبررسی نقاط ضعف وقوت ضرورت دارد.

 وی ادامه داد: برگزاری این گونه دوره ها بصورت کارگاهی و دوطرفه ،نتیجه بهتر و کاربردی تری به دنبال خواهد داشت.

 رخشانی بیان کرد: اعتقاد دارم که برگزاری این دوره ها درحقیقت همان ساختن اندیشه هاست و خیرین اندیشه ساز که در این راستا فعالیت می کنند  اجر دنیوی و اخروی را  به دنبال خواهد داشت.

همچنین اعتصام مدیر عامل موسسه جهادی رویش مهر اظهار داشت : در آموزش وپرورش امروزی کیفیت حرف اول را می زند و یقینا کیفیت بالاتر از کمیت است.

وی توانمند سازی نیروی انسانی و ارائه آموزشهای لازم برای ارتقای سطح دانش و بینش معلمان را یکی از اهداف مهم و ضروری گروههای جهادی عنوان نمود.

اعتصام گفت: گروه جهادی رویش مهر با توجه به اعلام نیاز شهر ستان ها و مناطق ورود پیدا می کند و در راستای رفع نیاز معلمان قدم بر می دارد.

وی بر اولویت بندی نیازها و برنامه های مورد نظر مناطق  تاکید کرد.

در این جلسه خان محمدی مدیر گروه جهادی آل یاسین هم آموزش وپرورش را مهد علم و اخلاص و تمدن دانست و گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های پیدا و پنهان فراوانی دارد و باید در راستای توانمند سازی و بهینه سازی این ظرفیت ها از آن بهره جست.

وی آموزش های محتوایی مفاهیمی کتب درسی و برگزاری دوره های آموزش توانمند سازی را یکی از رویکردهای مهم این موسسه دانست.

خان محمدی ادامه داد: تربیت مدرسین متبحر وکار آزموده در سطح مناطق و شهرستان ها و سایر نقاط دورافتاده و کمتر برخوردار را به جد دنبال خواهیم کرد.

وی گفت: تمرکز این موسسه در دوره ابتدایی وبا هدف ارتقای سطح شاخص های آموزشی و تربیتی اتفاق می افتد و تلاش خواهیم کرد در راستای تغییر نگرش معلمان ، بی نیاز کردن مناطق از اساتید خارج استان  و توانمند کردن نیروهای بومی گام برداریم.

 

به اشتراک بگذارید :