3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۲۰:۲۳:۰۰
کد مطلب:  903510
دانش آموزان معتقدند:
جشنواره فرهنگی و هنری نگینی از فعالیت های فرهنگی و هنری دانش آموزان در آموزش و پرورش است

سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری دوره پسران از 22 تا 25 مرداد ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است که در این میان با بعضی از دانش آموزان در مورد سطح این جشنواره مصاحبه کردیم که در ادامه صحبت های آنها را می خوانید.

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری باعث ایجاد روحیه در دانش آموزان می شود

امین میرهنگامی از استان هرمزگان که در رشته سرود همگانی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی هنری باعث ایجاد روحیه در دانش آموزان می شود و وجود کار گاه های آموزشی باعث می شود که توانایی های دانش آموزان شکوفا شود.

داوران با تجربه ای برای جشنواره فرهنگی و هنری انتخاب شده بودند

مهدی پاکزاد از استان اصفهان که در رشته سرود همگانی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: سطح مسابقات فرهنگی و هنری بسیار بالا بود و همچنین داوران بسیار باتجربه ای برای این مسابقات انتخاب شده بودند.

او افزود: کلاس هایی که برای افزایش مهارت برگزار شد بسیار تاثیرگذار بود و بسیار در زمینه پرورش استعدادها به دانش آموزان کمک می کند و همچنین حضور اساتید برجسته در رشته های مختلف خود باعث ایجاد یک کلاس تربیتی و مهارتی بود.

جشنواره فرهنگی و هنری از نظر تربیتی بسیار موثر است

علی رضایی از استان مازندران  که در رشته کاریکاتور در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: فعلا از مهارتم برای در آمد زایی اقدامی نکردم و بیشتر کاریکاتور کشیدن را به صورت تفریحی انجام داده ام شاید اگر بتوانم تلاش بیشتری در افزایش مهارتم داشته باشم می توانم در آمد هم از این مهارت کسب کنم.

او افزود:خوشبختانه با توجه به اینکه از اساتید برجسته کشوری در جشنواره فرهنگی و هنری استفاده شده است می توانیم مهارت های خود را ارتقا ببخشیم و از نظر تربیتی نیز بسیار موثر است و همین تعامل که بین دانش آموزان و استاد برقرار می شود اثر تربیتی خود را بر روی دانش آموز می گذارد.

جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی است تا بتوانیم از مهارت ها و تجربیات سایر دانش آموزان بهره مند شویم

محمدرضا اسدی از استان زنجان که در رشته  مجسمه سازی با فلز در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت:حدود سه ماه است که در این رشته مشغول به فعالیت هستم و هنوز نتوانسته ام در آمدی از مهارت خود کسب کنم و امیدوارم در آینده بتوانم با توجه به افزایش مهارت و تجربه ام از این حرفه در آمد کسب کنم .

او افزود:جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی است تا بتوانیم از مهارت ها و تجربیات سایر دانش آموزان بهره مند شویم و در آینده اگر بتوانم مهارت خود را افزایش دهم همین رشته را به عنوان شغل انتخاب خواهم کرد.

جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی است تا با اساتید برجسته کشوری آشنا شویم

امیر حسین آقایی از استان فارس که در رشته مجسمه سازی با  چوب در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: با توجه به اینکه مشتری مجسمه های چوبی در ایران کم هستند در آمد محدودی از این رشته کسب کرده ام.

او افزود: جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی است تا با اساتید برجسته کشوری آشنا شویم و همچنین با سایر دانش آموزان که در رشته خودم فعالیت می کنند ارتباط برقرار کنیم و جشنواره بسیار مفیدی است و در آینده همین شغل مجسمه سازی را انتخاب می کنم و هم اکنون در حال کسب تجربه در این زمینه هستم.

جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی برای ارتباط با همسالان است

ابوالفضل جوادی از استان اصفهان که در رشته نگارگری در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: هنوز نتوانسته ام از رشته خود درآمد کسب کنم به دلیل اینکه تازه فعالیت خود را در این رشته آغاز کرده ام و به دلیل اینکه نگار گری هنر بسیار نفیسی است و طرفدارن بسیاری دارد در آینده می توانم در آمد خوبی از این مهارت کسب کنم اما به دیلل اینکه مقداری هزینه این کار بالا است ممکن است پیدا کردن بازار کار در این زمینه دشوار باشد.

او خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباطی که با سایر همسالانم در این جشنواره داشتم توانستم تجربیات خوب کسب کنم و علاوه بر این تجربیاتمان را با سایر دوستان به اشتراک گذاشتیم و فکر می کنم برگزاری چنین جشنواره ها بسیار ارزشمند است.

جشنواره فرهنگی و هنری می تواند انگیزه‌ای برای ارتقای مهارت دانش آموزان باشد

شایان اسفندیاری از استان بوشهر که در رشته پوسترسازی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: تاکنون به دید کسب درآمد به مهارت خود نگاه نکردم و بیشتر مهارتی بوده که به صورت تفریحی انجام می دادم .

او ادامه داد: در صورتی که بتوانم تجربیاتی در زمینه مهارتم به دست بیاورم قطعا می توانم از این مهارت درآمد کسب درآمد کنم با توجه به اینکه در جشنواره فرهنگی و هنری عرصه رقابت بین دانش آموزان استان های سراسر کشور به وجود می آید می تواند انگیزه‌ای برای ارتقای مهارت دانش آموزان باشد.

جشنواره فرهنگی هنری بسیار ارزشمند است

محمد علی احمدی از استان یزد که در رشته نقشه کشی قالی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر نقشه قالی بیشتر توسط رایانه انجام می شود کمتر به نقشه های دستی توجه می شود البته از نظر اینکه این نقشه ها سنتی است و با دست انجام می شود بسیار ارزشمند است اما بازار کاری نمی توان برای آن متصور بود.

او افزود:جشنواره فرهنگی هنری بسیار ارزشمند است و می تواند استعداد دانش آموزان را شکوفا کند و اگر این مسیر برای استعداد یابی هموار نشود بسیاری از استعدادها ناشناخته باقی می ماند.

جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی است تا هنرمندان رشته های مختلف بتوانند جایگاه مهارتی خود را ارتقا ببخشند

سید یزدان ناظر کاخکی از استان زنجان که در رشته شکسته نستعلیق در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: شاید با توجه به اینکه هنوز مانند بسیاری از اساتید خطاطی نتوانسته ام آثار قابل توجهی داشته باشم هنوز درآمدی از این رشته کسب نکرده ام اما در بسیاری از موارد توانسته ام از مهارت خود استفاده کنم.

او یادآورشد:حتما چنین مهارتهایی می تواند از نظر در آمدی در آینده در کنار شغلی که انتخاب می کنم موثر باشد و از هنر می توان استفاده های فراوانی کرد جشنواره فرهنگی و هنری نیز فرصتی است تا هنرمندان رشته های مختلف بتوانند جایگاه مهارتی خود را ارتقا ببخشند.

جشنواره فرهنگی و هنری می تواند در آینده هنری دانش آموزان بسیار موثر باشد

حسین لطفی نیا از استان کرمان شهرستان رفسنجان که در رشته نقاشی رنگ روغن در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: تاکنون توانسته ام نمایشگاهی از آثار خود در شهر رفسنجان برگزار کنم که خوشبختانه در آمد خوبی هم از فروش آثارم کسب کردم که می تواند در آینده شغلی من هم موثر باشد.

او ادامه داد: جشنواره فرهنگی و هنری می تواند در آینده هنری دانش آموزان بسیار موثر باشد.

جشنواره فرهنگی و هنری حس رقابت در بین دانش آموزان هنرمند ایجاد می کند

آریا باقری از شهر تهران که در رشته نقاشی با مدادرنگی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: خوشبختانه تاکنون توانسته ام از مهارت خود درآمد کسب کنم و در کلاس ها این مهارت را به سایرین تدریس می کنم و گاهی اوقات هم سفارش هایی برای کار گرفته ام.

او تصریح کرد: با توجه به اینکه در جشنواره فرهنگی و هنری یک حس رقابت در بین دانش آموزان هنرمند ایجاد می کند می تواند در ارتقای مهارت های آنها بسیار موثر باشد.

کسب مهارت می تواند در آینده شغلی دانش آموزان بسیار تاثیر گذار باشد

سجاد نوروزیان از استان خراسان شمالی که در رشته طراحی با زغال در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی توانسته ام برای طراحی مشتری جذب کنم توانسته ام این مهارت خود در آمد مختصری داشته باشم و این مهارت می تواند در آینده شغلی من بسیار تاثیر گذار باشد چون با استفاده این مهارت توانسته ام بسیاری از خواسته خود را برآورده کنم.

علاقه در کسب مهارت بسیار موثر است

رضا مسیبی از استان اصفهان که در رشته قلم زنی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: با توجه به اینکه از قدیم تمام خانواده ما در رشته قلم زنی بودند از 10 سالگی این رشته را آموخته ام و اکنون روزانه 100 هزار تومان از طریق مهارتی که دارم در آمد کسب می کنم.

او خاطر نشان کرد: دانش آموزان باید برای اینکه بتواند مهارتی را کسب کنند ابتدا باید علاقه داشته باشند تا بتوانند در آن مهارت موفق شوند و اگر مسیر درستی را برای آموختن یک مهارت انتخاب کنند قطعا می تواند در اینده شغلی آنها موثر باشد.

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری می تواند به آشنایی جامعه با مهارت های مختلف کمک کند

محمد پارسا آبرود از استان تهران که در رشته معرق کاری چوب در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: تاکنون نتوانسته ام درآمدی از رشته خود کسب کنم اما با توجه به تحقیقاتی که داشته م این هنر بسیار ارزشمند است و می توانم در آینده با تدریس و یا فروش آثارم در این زمینه درآمد کسب کنم.

او افزود: برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری می تواند به آشنایی جامعه با مهارت های مختلف بسیار کمک کند و افرادی را برای کسب مهارت های مختلف ترغیب کند.

جشنواره فرهنگی و هنری یک اتفاق ارزشمند در آموزش و پرورش است

احمد پسندیده  از استان خراسان شمالی که در رشته گلیم بافی کرمانجی در جشنواره فرهنگی وهنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: خوشبختانه توانسته ام از این مهارتی که دارم درآمد کسب کنم و به نظرم در آینده شغلی من بسیار موثر خواهد بود و آموزش رشته گلیم بافی بسیار ساده است و علاقه مندان می توانند کمتر از یک هفته این هنر را بیاموزند.

او تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و هنری یک اتفاق ارزشمند در آموزش و پرورش است و دانش آموزان می توانند با صنایع دستی و هنر های سایر استانها آشنا شوند و حتی من که حدود 4 سال است در این مسابقات شرکت می کنم توانسته ام نمدمالی را هم بیاموزم.

آموزش هنر می تواند در آنیده شغلی موثر باشد

احمد کریمی، از استان زنجان که در رشته کاشی معرق در جشنواره فرهنگی هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: حدود سه ماه است که با رشته کاشی معرق را از استاد خودم که معلم دوره متوسطه اول ما بود آموخته ام و تاکنون چندین کار به جشنواره های مختلف کشوری ارسال کردیم واین هنر می تواند در آینده شغلی من بسیار موثر باشد.

جشنواره فرهنگی و هنری به حفظ هنرهای دیرینه کشور کمک  می کند

محمدرضا سلطانی از استان فارس که در رشته نمد مالی در جشنواره فرهنگی و  هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: خوشبختانه توانسته ام از این مهارت خود در آمد کسب کنم و در اوقات فراغت خود به کارگاه پدر بزرگم می روم البته کارگاه های نمدمالی در حال تعطیل شدن هستند اما اگر توجه ویژه ای به این هنر شود می توانیم منسوجات نمدی را به کشورهای دیگر صادر کنیم که خود می تواند برای کشور ارز آوری داشته باشد.

او یادآور شد: جشنواره فرهنگی و هنری کمک می کند تا بسیاری از صنایع دستی و هنرهای دیرینه کشور به دست فراموشی سپرده نشود.

به صورت محدود توانسته ام از مهارت خود در آمد کسب کنم

علی امینی از استان اصفهان که در رشته خاتم کاری در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: تا کنون به صورت محدود توانسته ام از مهارت خود در آمد کسب کنم و مطمئنم این مهارت می تواند در آینده شغلی من موثر باشد.

جشنواره فرهنگی و هنری می تواند در زمینه افزایش انگیزه دانش آموزان برای بروز استعدادهایشان موثر باشد

احمد ایمانیان از استان اصفهان که در رشته مجسمه سازی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: هنوز نتوانسته ام از مهارت خود درآمد کسب کنم اما امیدوارم بتوانم در آینده این مهارت برای کسب درآمد هم استفاده کنم.

او تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و هنری می تواند در زمینه افزایش انگیزه دانش آموزان برای بروز استعدادهایشان موثر باشد.

جشنواره های فرهنگی و هنری در سطح بسیار بالای برگزار می شود

محسن شفیعی از استان اصفهان که در رشته میناکاری در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت:حدود دوسال است که به حرفه میناکاری مشغول هستم و تاکنون توانسته ام سفارشهای از داخل و خارج ایران داشته باشم.

او یادآور شد: جشنواره های فرهنگی و هنری در سطح بسیار بالای برگزار می شود با باعث ایجاد روحیه اعتماد به نفس بین دانش آموزان هنرمند می شود.

انتظار داریم که آموزش و پرورش فضای مهارت آموزی را در سطح مدارس فراهم کند

امیر حسین رحمانی مقدم، از استان خراسان رضوی که در رشته مشبک کاری بر روی فلز  در جشنواره فرهنگی هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت:  وقتی وارد جشنواره فرهنگی و هنری شدم و آثار دانش آموزان را در نمایشگاه جشنواره دیدم اصلا انتظار نداشتم که دانش آموزان تا این حد توانایی داشته باشند.

او تصریح کرد: اعتقاد دارم کسانی که وارد هنر و آموزش مهارت می شوند می توانند آینده شغلی خود را تضمین کنند انتظار داریم که آموزش و پرورش فضای مهارت آموزی را در سطح مدارس فراهم کند.

سطح مسابقات فرهنگی و هنری بسیار بالا است

علی رفیعی از استان زنجان که در رشته مقاله پژوهشی در جشنواره فرهنگی هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: سطح مسابقات فرهنگی و هنری بسیار بالا است و اساتید برجسته ای برای کارگاه ها و کلاس های آموزشی در نظر گرفته شده است.

جشنواره فرهنگی و هنری و کارگاه های آموزشی این امکان را فراهم می کند تا دانش آموزان با اساتید بزرگ آشنا شوند

امیرحسین خلقی، از استان آذربایجان غربی که در رشته داستان نویسی در جشنواره فرهنگی هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: جشنواره فرهنگی و هنری و کارگاه های آموزشی این امکان را فراهم می کند تا دانش آموزان با اساتید بزرگ آشنا شوند و این امکان در سطح مدارس وجود ندارد که با چنین سطحی دانش آموزان در این عرصه وارد شوند.

جشنواره فرهنگی و هنری در تغییر دیدگاه و آینده دانش آموزان موثر است

سید حسین موسوی زاده تهرانی  از استان تهران که در رشته نقد ادبی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت:سطح مسابقات فرهنگی و هنری در سطح عالی قرار داردو توقع نداشتم چنین سطحی داشته باشد و با وجود فضای صمیمی که در کارگاه های آموزشی هست امکان یادگیری و کسب مهارت بیشتر فراهم می شود.

او ادامه : قطعا چنین جشنواره هایی در تغییر دیدگاه و آینده دانش آموزان موثر است و دانش آموزان با حضور در این جشنواره از دریچه جدیدی به مسائل خود  می نگرند.

جشنواره فرهنگی و هنری نگینی از فعالیت های  فرهنگی و هنری دانش آموزان در آموزش و پرورش است

سهیل فتحی، از استان قزوین که در رشته داستان نویسی در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: کارگاه های آموزشی که در جشنواره فرهنگی و هنری برگزار می شود بسیار کاربردی و نقش موثری در بالا بردن سطح دانش دانش آموزان دارد.

او تصریح کرد: و معتقدم جشنواره فرهنگی و هنری نگینی از فعالیت های هنری دانش آموزان در آموزش و پرورش است و باید همچنان هر سال بهتر از سال گذشته برگزار شود.

تعامل و ارتباط با دانش آموزان برتر در رشته های مختلف باعث ارتقای سایر دانش آموزان شود

محسن جانی پور، از استان قم که در رشته در جشنواره فرهنگی و هنری شرکت کرده بود در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: جشنواره فرهنگی و هنری فرصتی برای آشنایی با سایر دانش آموزان در زمینه های مختلف بود و بسیاری از دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره از سطح دانش بسیار بالایی برخوردارند و همین امر کمک می کند تا تعامل و ارتباط با آنها باعث ارتقای سایر دانش آموزان شود.

به اشتراک بگذارید :