3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۰۷:۲۷:۳۳
کد مطلب:  903532
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد:
آغاز کلاس های آمادگی ورود به دبستان ویژه کودکان افغانستانی/500 کودک افغانستانی برای ورود به دبستان آموزش می بینند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان از برگزاری کلاس های آموزشی آمادگی ورود به دبستان ویژه کودکان افغانستانی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش استان هرمزگان، ایرج بیت اللهی در حاشیه ی برگزاری دوره ی تامین مدرس  دوره آمادگی ورود به دبستان کودکان افغانستانی افزود: دوره تامین مدرس در راستای توافق نامه مشترک وزارت آموزش و پرورش و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به منظور آموزش کودکان افغانستانی که موفق به گذراندن دوره پیش دبستانی نشده اند، برگزار گردید. 

وی ادامه داد: این دوره در دو بخش تأمین مدرس و بخش تشکیل کلاس های آمادگی ورود به دبستان انجام می پذیرد و کودکان افغانستاتی از 26 مرداد ماه تا پایان شهریور با شرکت در کلاس، مهارت های لازم را برای ورود به پایه اول ابتدایی کسب خواهند کرد.

معاون آموزش ابتدایی  آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: استفاده از مدرسین توانمند، با تجربه و مسلط به برنامه درسی دوره ی پیش دبستانی و همچنین آشنا به پیش نیازهای ورود به دبستان جهت تدریس در کارگاه آموزشی از نکات مهم در برگزاری این دوره های آموزشی است.

بیت اللهی با اشاره به بخش تشکیل کلاس های آمادگی بیان داشـت: شناسایی نوآموزان، تمهید مقدمات ، طراحی آموزشی و تنظیم برنامه کلی هفتگی و روزانه از موارد مهم اجرای این برنامه است.

به گفته وی تعداد 500 کودک افغانستانی در کلاس ها شرکت خواهند کرد و کلاس ها در نوبت صبح و در پنج روز هفته برگزارمی گردد.

گفتنی است دوره تأمین مدرس این کلاس ها در ساختمان پژوهشکده تعلیم و تربیت استان با شرکت مجریان طرح از شهرستان های پارسیان ، حاجی آباد ، قشم ، شهاب ، ناحیه یک و ناحیه دو با نظارت ناظرو تسهیل گر وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.

 

به اشتراک بگذارید :