6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۰۸:۲۰:۰۰
کد مطلب:  903670
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان شمالی:
فعالیت 900خیر در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان شمالی از فعالیت 900خیر در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان خبرداد

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی امین فلاح اظهار کرد: در حال حاضر در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان ۹۰۰ خیر زن و مرد به صورت فعال در امر نوسازی و توسعه مدارس استان در نقاط روستایی و محروم خراسان‌شمالی به فعالیت می‌پردازند.

وی ادامه داد: از سال ۸۵ زمان آغاز فعالیت خیرین در استان توسط ۹۰۰ خیر، ۳۱۰فضای آموزشی و ۱۱۳ فضای کمک آموزشی شامل نمازخانه، سالن ورزشی و‌آزمایشگاه با زیربنای ۸۰ هزار مترمربع احداث شده و میزان تعهدات آنان از ۳۰۰میلیون تومان امسال به ۱۵ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه در خراسان‌شمالی ۴۸۱ خیر در سامانه خیرین مدرسه‌ساز نام‌نویسی کرده‌اند، افزود: این تعداد خیر شامل ۹۴ زن، ۳۱۳ مرد و ۷۴ مورد شرکت و مؤسسات خصوصی و حقوقی است.

فلاح با بیان اینکه بیشترخیرین این استان غیربومی هستند، افزود: مقرر است با مشارکت استانداری جشنواره خیرین مدرسه ساز را در تهران طی سال جاری برگزارکنیم که این مهم نیمه دوم سال جاری محقق خواهد شد.

وی با اشاره به برپایی جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان، بیان کرد: در قالب این جشنواره ۴۱ خیر احداث ۳۳ فضای آموزشی شامل ۱۰۷ کلاس درس را تعهد کردند و این در حالیست که تعهد بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز ۱۵میلیارد و ۵۴۱ میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته میزان تعهد از افزایش ۴۰ درصدی برخوردار است.

فلاح ادامه داد: در حال حاضر ۲۲ پروژه با ۷۶ کلاس درس و حدود هفت هزار متر مربع زیربنا با مشارکت خیرین در حال ساخت بوده که مقرر است تا مهرماه سال جاری ۱۵ پروژه با ۴۴ کلاس درس به بهره‌برداری برسد.

به اشتراک بگذارید :