14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۰۹:۲۶:۳۲
کد مطلب:  903686
مرحله استانی جشنواره الگوهای برتر تدریس در سواد آموزی برگزار شد

مرحله استانی جشنواره الگوهای برتر تدریس ویژه آموزش دهندگان سواد آموزی در اراک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، جشنواره الگوهای برتر تدریس ویژه آموزش دهندگان  سواد آموزی در اراک برگزار شد.

 معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی به استقبال خوب آموزش دهندگان از این جشنواره اشاره کرد و گفت:  ۶۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که در نهایت ۲۳ اثر حائز امتیاز لازم شدند و امروز به صورت عملی آثار خود را ارائه کردند.

«حسین میرزایی» با اشاره به اهداف و ماموریت های حوزه سواد آموزی گفت: این جشنواره در 6 ماده درسی شامل، آموزش فارسی، ریاضی، قرآن، علوم تجربی، فرهنگ اسلامی و علوم اجتماعی برگزار شد که  آموزش دهندگان با ارائه الگوی تدریس درجشنواره به رقابت با یکدیگر پرداختند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت فرایند های آموزشی مورد استفاده در برنامه های سوادآموزی، بهبود و ارتقای دانش شغلی و تخصصی آموزش دهندگان کلاس های سوادآموزی، تغییر مفید و مطلوب روش تدریس در راستای یاددهی و یادگیری، ورود فناوری‌های نوین در تدریس،‌ ایجاد انگیزه بین داوطلبان به ‌منظور ایفای نقش موثر در تدریس،‌ ابداع تکنیک‌های جدید و توسعه فرهنگ تحقیق و پژوهش بین معلمان و مدرسین آموزشگاه‌های آزاد سوادآموزی عنوان کرد.

میرزایی یادآور شد:  تعداد آموزش دهندگان استان در سال جاری 218 نفر است که سهمیه تعداد آموزش دهنده برای شرکت در جشنواره 50 نفر می باشد، به  حداکثر 10 درصد از الگوهایی که در ارزیابی عملی، 60 از 70 امتیاز کل را کسب نموده اند به عنوان الگوهای برتر انتخاب و با اعطای لوح تقدیر و هدیه مورد تشویق قرار گرفتند و همچنین به سایر الگوهایی که به مرحله ارایه عملی دعوت و جزو 10 درصد برتر نبودند، لوح یادبود شرکت در جشنواره اعطا شد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: ۱۰ اثری که بیشترین امتیاز را کسب کردند به سازمان مرکزی سواد آموزی کشور ارسال خواهند شد.

 

به اشتراک بگذارید :