3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۱:۵۰:۲۵
کد مطلب:  903920
دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور در شاهرود:
۱۰ درصد به تعداد رشته های ورزش دانش آموزی اضافه می‌شود

دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی بابیان اینکه مسابقات ورزشی دانش آموزی در ۹ رشته برگزار می‌شود، گفت: سال آینده ۱۰ درصد به تعداد رشته تیم‌های مقاطع تحصیلی افزوده می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، سعید فرنیا در حاشیه برگزاری سی اُمین دوره مسابقات ملی قهرمانی دختران دانش آموز در شاهرود ضمن بیان اینکه امسال مسابقات ورزشی دانش‌آموزی دختر و پسر دوره متوسطه اول و دوم در ۹رشته برگزار می‌شود، گفت: به طور کلی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در ۳۰ رشته ورزشیِ مجاز آموزشگاهی فعالیت دارد.

وی افزود: در تلاشیم برای سال تحصیلی آینده ۱۰ درصد، به تعداد رشته تیم ورزشی در سه دوره تحصیلی اضافه کرده و مسابقات ورزشی را در ۱۴رشته برای دانش آموزان برگزار کنیم.

دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی جمهوری اسلامی از اعزام 10 تیم دانش‌آموزی به مسابقات جهانی فدراسیون دانش‌آموزی در سال 2019 خبر داد و گفت: فوتسال، دومیدانی، تنیس روی میز و شنا از جمله رشته هایی است که دانش آموزان ورزشکار به صورت گروهی به مسابقات جهانی راهی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید فرنیا در پاسخ به این پرسش که ایران در سطح بین‌الملل حائز چه رتبه‌هایی شده است، تصریح کرد: کسب رتبه اول کشتی در مراکش، کسب مقام سوم والیبال طی دو سال گذشته و کسب مقام سوم تیم دوومیدانی اعزامی به کرواسی در آسیا از جمله افتخارات فدراسیون ورزش دانش‌آموزی است که با تلاش و جدیت بیشتر، ایران قطعاً جایگاه بهتری در آسیا خواهد داشت.

وی بابیان اینکه مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر و پسر سراسر کشور در رشته‌های مختلف مهم‌ترین رویداد در حال انجام این فدراسیون است، افزود: بعد از اجرای این مسابقات مهم‌ترین برنامه پیش رو، اعزام تیم فوتسال پسران کشور در شهریورماه امسال به تایلند خواهد بود و تیم استان آذربایجان شرقی، رتبه اول فوتسال کشور در سال گذشته به این مسابقات اعزام می شود.

دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور در ادامه اضافه کرد: زمانی که مسابقات کشوری برگزار می‌شود نماینده‌ای از فدراسیون حضور یافته و استعدادها شناسایی و براساس فاکتورهای موردنیاز در هر رشته گزارش آن در سایت فدراسیون بارگذاری شده و در نهایت افراد به فدراسیون ملی راه خواهند یافت.

به اشتراک بگذارید :