14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۰۹:۱۵:۰۰
کد مطلب:  903995
در سفر سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش به سیستان و بلوچستان و در چابهار صورت گرفت؛
دیدار با خانواده شهید دانش‌آموز، آیین کلنگ زنی دانشگاه فرهنگیان و شرکت در شورای اداری قطب جنوب استان

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در سفر به سیستان و بلوچستان و با حضور در شهر چابهار با خانواده شهید دانش‌آموز چابهاری دیدار کرد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی در روز دوم سفر به استان سیستان و بلوچستان با حضور در شهر چابهار در سه برنامه تعیین‌شده در این شهر شرکت کرد. این سه برنامه به شرح زیر است:‌

آئین کلنگ زنی احداث دانشگاه فرهنگیان چابهار

دانشگاه فرهنگیان شهرستان چابهار در زمینی به مساحت 3 هکتار و با مشارکت 25 درصد وزارت آموزش‌وپرورش و 75 درصد خیرین ساخته می‌شود.

دیدار با خانواده شهیده دانش‌آموز سونا دشتی

سید جواد حسینی و مسئولین استانی در شهرستان چابهار از خانواده دانش‌آموز شهیده سونا دشتی دیدار و دلجویی کردند. حسینی در این دیدار خانواده شهدا را مایه عزت و افتخار جامعه بیان کردو آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم ایثار و شهادت و ترویج و گسترش این فرهنگ را مهم و ضروری دانست.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش افزود: صلابت، امنیت، افتخار و عزت امروز در کشور را مرهون خون پاک شهدا هستیم.

وی اظهار کرد: درس بزرگ شهدا، شجاعت و ایستادگی و ازخودگذشتگی است.

حسینی تکریم خانواده شهدا و همچنین تبیین اهداف شهدا را وظیفه همه مسئولان نظام و بهترین اقدام در مسیر پاسداری از رشادت‌های آنان بیان کرد.

گفتنی است: شهید دانش‌آموز سونا دشتی در حادثه تاسوعای سال 89 بندر چابهار به فیض شهادت نائل شد.

شرکت در جلسه شورای اداری آموزش‌وپرورش قطب جنوب استان سیستان و بلوچستان

 سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در جلسه شورای اداری آموزش‌وپرورش قطب جنوب استان سیستان و بلوچستان در چابهار با اشاره به اینکه در اجرای عدالت آموزشی، نقشه عدالت ترجیحی اولویت دارد، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان استانی عشایری، مرزی و محروم در کشور است که باید با نگاه ویژه و حساسیت بیشتر برای رفع کمبودها و نیازها برنامه‌ریزی شود. 

به اشتراک بگذارید :