7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۳:۵۴:۱۷
کد مطلب:  904104
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز:
آموزش و پرورش نیازمند مطالبه گری خبرنگاران است

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اصحاب رسانه را وکیل مدنی مردم دانست و گفت: خبرنگاران می توانند با مطالبه گری آموزش و پرورش را به جایگاه واقعی خود برسانند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز؛ به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه که شامگاه سه شنبه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در سالن‌جلسات باشگاه پیشکسوتان مهرشهر برگزار شد، گفت: اعتقاد دارم خبرنگار بیدار کننده جامعه است و رسانه ها و خبرنگاران‌ وکیل مدنی مردم هستند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اذعان کرد: گاهی در نقد آموزش و پرورش به گونه ای سخن‌ می گوییم که کسانی که زحمات اصلی را می کشند دیده نمی شوند؛ قاسمی پیش از اینکه مدیرکل باشد یک‌ معلم است.

قاسمی مطرح کرد: فضای رسانه ای استان البرز را در کنار انتقادهای تند و تیزی که دارند پاک‌ و منزه دیدم که این فضای منزه در هر جایی مشاهده نمی شود.

وی اظهار کرد: ما در نگاه به آموزش و پرورش کشور و استان ها باید بدانیم‌ زحمات اصلی بر دوش چه کسانی است و آن ها را بشناسیم؛ مشکل جامعه ما این است که صدای آموزش و پرورش و معلمان به خوبی شنیده نمی شود.

قاسمی با بیان اینکه مدیرکل باید زبان معلم باشد، خاطرنشان کرد: دست شما را می بوسم و از شما می خواهم آموزش و پرورش را به جامعه تبدیل کنید که امروزه به این صورت نیست و آنقدر که به مسائل دیگر پرداخته ایم به این مقوله نپرداخته ایم اما شما مطالبه گر باشید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: اگر شما حرفی بزنید کسی نمی تواند انتقاد کند پس زبان گویای معلمانی باشید که صدای آن ها به جایی نمی رسد؛ ما نتوانستیم خدمات معلمان، مدیران و مسوولان مدارس را به خوبی در جامعه در معرض دید مردم قرار دهیم.

وی اظهار کرد: مدیران مدارس با وجود مشکلات فراوان استوار و با ایثار در خط مقدم مدرسه و در جهت رفع مشکلات تلاش کرده و دیگران را هدایت می کنند؛ من از شما خبرنگاران می خواهم‌ مطالبه گر جدی آموزش و پرورش باشید زیرا صدای شما بلندتر از ماست.

قاسمی با بیان اینکه ممکن است اختلاف نظرهایی با یکدیگر داشته باشیم، خاطرنشان کرد: مشکلات استان البرز در برخی حوزه ها ملی است که برای رسیدن به نقطه مطلوب باید همدلی را سرلوحه قرار دهیم و مطالبه گری اصحاب رسانه در این میان نقش بسزایی ایفا می کند و می تواند آموزش و پرورش را به جایگاه واقعی خود برساند.

به اشتراک بگذارید :