7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۴:۰۸:۱۶
کد مطلب:  904124
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:
فرهنگ‌سازی موضوعی نماز لازمه ماندگاری آن در سنین پایین

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: فرهنگ‌سازی موضوعی نماز از سنین پایین در ماندگاری آن اثرگذارتر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام کمیلی، رئیس ستاد اقامه نماز استان اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته بیش از یک هزار و 700 نماز جماعت در مدارس استان اقامه شد.

وی، با بیان این که یکی از راهکارهای گسترش فرهنگ نماز در بین دانش آموزان واگذاری مسئولیت امور اقامه نماز در مساجد و نمازخانه ها به آنان است، تصریح کرد: مربیان و معلمین مدارس به عنوان الگوی دانش آموزان نقش بسزایی در گسترش فرهنگ نماز در مدارس دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، استفاده از روحانیت در مدارس را راه دیگری برای نهادینه کردن این فریضه ی الهی در مدارس دانست و ادامه داد: برگزاری جلسه های فرهنگی و آموزشی با حضور فرهنگیان، روحانیون و متولیان اجرایی در خصوص اهمیت نماز قطعا نقش مهمی در گسترش فرهنگ آن در جامعه و نسل جوان دارد.

واقعی، با بیان این مطلب که اشتیاق به نماز باید از خانه ها شروع شود، اضافه کرد: اشتیاق به نماز در بین دانش آموزان باید ابتدا از خانه ها و توسط والدین  شروع شود و اگر چنین شد؛  قطعا شاهد رونق بیش از پیش و پرشور نمازهای جماعت خواهیم بود.

وی، ترویج فرهنگ نماز را رسالت مهم آموزش و پرورش خراسان جنوبی در راستای تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی دانش آموزان دانست و ابراز داشت: انسان خصیصه‌ای به نام ستایش در وجود خود دارد و اقامه نماز در راستای عبودیت و بندگی خداست.

به اشتراک بگذارید :