6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۴:۴۰:۲۲
کد مطلب:  904158
کسب 9 مدال رنگارنگ توسط دانش آموزان استان در مسابقات کشوری دانش آموزان با نیاز های ویژه

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان غربی از حضور موفق دانش آموزان استان در مسابقات کشوری دانش آموزان با نیاز های ویژه خبر داد.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، «عیسی محمدی» با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری ورزشی، فرهنگی و هنری دانش آموزان با نیاز های ویژه اظهار داشت: این مسابقات از مورخه 15 تا 22 مرداد ماه در شهر تهران در دو گروه پسران و دختران  برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: از استان آذربایجان غربی 22 دانش آموز در رشته های ورزشی و فرهنگی مختلف و با همراهی 16 نفر مربی و سرپرست و اولیا در این مسابقات شرکت کردند.

محمدی افزود: از این تعداد 8 نفر در رشته فوتسال دانش آموزان کم توان ذهنی، 4 نفر در رشته دومیدانی سندرم داون، 5 نفر در رشته بوچیا و دو نفر در رشته تنیس روی میز دختران ناشنوا شرکت داشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: در مسابقات فرهنگی و هنری نیز دو دانش آموز دختر و یک دانش آموز پسر در رشته های قرائت ترتیل و احکام در این مسابقات شرکت نمودند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان غربی گفت: سه مدال طلا ی انفرادی در بوجیای  پسران و دختران، نائب قهرمانی تیمی کشور در بوچیا پسران، مدال برنز در بوجیا پسران و یک مدال طلا و دو مدال نقره و یک مدال برنز در رشته دو ومیدانی سندروم داون از جمله افتخارات کسب شده توسط دانش اموزان استان بود.

این مقام مسئول با اشاره به نائب قهرمانی تیم بوجیای استان در این مسابقات گفت: فاطمه گل نهالی، فاطمه سعادت نژاد و امیر حسین آقا محمدی هر سه مدال طلا و مبین دلپسند مدال برنز رشته بوجیا را کسب کردند.

وی خاطر نشان کرد: در رشته دو ومیدانی سندروم داون نیز شیرین قربان زاده مدال طلا، مهتا حسن زاده و پویا حسینی مدال نقره و امیررضا قره گوز مدال برنز را کسب کردند.

وی اضافه کرد: تیم فوتسال استان با وجود بازی بسیار خوب در مرحله حذفی از دور مسابقات خارج شد ولی با عنایت به تکنیک و تسلط در بازی دو دانش آموز استان به نامهای «مسعود کریمی» و «توحید ترسه» برای اردوی تیم ملی انتخاب شدند.

به اشتراک بگذارید :