7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۴:۴۴:۴۷
کد مطلب:  904160
شورای عالی نماز استان با هدف نهادینه کردن آموزش عملی نماز در مدارس تشکیل جلسه داد

جلسه هماهنگی شورای عالی نماز استان لرستان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ، مدیران نواحی یک و دو شهرستان خرم آباد و مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورا ، برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرور ش لرستان : مدیر کل آموزش و پرورش با تاکید بر اجرای مطلوب برنامه های آموزش عملی نماز گفت : اسلام در ارایه الگوی کامل انسان  به دنبال انسانی است که از همه ساحت های لازم برخودار باشد ، بعد اعتقادی ، دینی و باورهای اخلاقی در وجود او  بارور باشد  ، وی تصریح کرد : ائمه هدی و علمای دین  همواره به دنبال بهترین سیره زندگی و بهتر زیستن بودند و یکی از ار کان تعلیم و تربیت آموزش نماز و  قران است ، زینی وند مقدم خاطر نشان کرد :همه اعمال ما بستگی به نماز دارد ، باید برای کودکان ، نوجوانان و جوانان الگوی خوبی برای  نماز ایجاد کرد زیرا نماز اهم امور است اگر نماز پذیرفته شود همه اعمال انسان پذیرفته خواهد شد .

رضا زینی وند مقدم  در ادامه گزارشی از برنامه های اداره کل آموزش و پرورش لرستان در راستای غنی سازی برنامه آموزش عملی نمار  به شرح زیر بیان کرد :

در 5200 آموزشگاه استان ، 1450 نماز خانه مستقل وجود دارد ، در این مدارس 750  روحانی به عنوان ائمه جماعت حضور دارند ، 2000 همکار فرهنگی  در مدارس دیگر که ائمه جماعت ندارند مسئول برپایی نماز جماعت هستند ، در طول سال تحصیلی گذشته حدود  2000 برنامه آموزشی با عنوان آموزش عملی نماز در دوره اول و دوم ابتدایی برگزار شده است  ، همچنین در سال گذشته  144 آموزشگاه در  نماز دشمن شکن جمعه حضور داشته اند . دریک روز از هفته  با حضور ائمه جمعه ، نماز جماعت در مدارس شهرستان های استان  برگزار می شود ، در این مدارس با حضور ائمه جمعه  بحث آموزش عملی نماز و تفسیر قران با حضور دانش آموزان  صورت می گیرد .

وی در خصوص نیازمندیهای مدارس گفت : یکی از موارد مورد نیاز در نماز خانه مدارس،  فرش سجاده ای است که حدود 12100 متر فرش سجاده ای توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان  باید تهیه و برای مفروش کردن نمازخانه ها در اختیار مدارس  قرار گیرد .

رضا زینی وند مقدم در خصوص برخی برنامه های آموزش و پرورش با هدف تاثیر گذاری مطلوب بر دانش آموزان گفت : برگزاری جشن تکلیف دانش آموزی ، مسابقه مکبری و طرح سودای بندگی از برنامه های است که بر رفتار، اخلاق و شخصیت دانش آموزان  موثر خواهد بود .

محمد جواد چراغی  مدیر ستاد اقامه نماز استان با تقدیر از خدمات مثبت اموزش و پرورش در راستای غنی سازی برنامه فرهنگی مرتبط با نماز گفت : برای آموزش یک دانش آموز در طول سال تحصیلی حدود  دو میلیون و  700 هزار  تومان هزینه می شود ولی برای یک زندانی و مجرم در زندان حدود پنج میلیون و 400 هزار تومان هزینه می شود .

وی در ادمه گفت : آموزش و پرورش برنامه های بسیار مفیدی برای آموزش قران و نماز در مدارس اجرا کرده است و این امر باعث شده آموزش و پرورش لرستان یکی از دستگاههای برتر استان در این زمینه باشد .

در ادامه اعضای شورای عالی نماز در خصوص برنامه ها وطرح های ابتکاری خود برای نهادینه کردن  آموزش عملی نماز مطالب و راهکارهای خود رابیان کردند .

 

اخبار آموزش و پرورش لرستان رادر کانال رسمی ما در پیام رسان سروش ببینید 

 

 

به اشتراک بگذارید :