24 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۰۰:۲۸:۴۴
کد مطلب:  904301
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در دیدار با رتبه های برتر کنکور:
لزوم بازگشت نخبگان خوزستانی برای ارائه خدمات علمی به استان

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان اظهار کرد: نخبگانی خوزستانی که برای تحصیل و علم اندوزی به استانهای دیگر مهاجرت می کنند، باید برای خدمت رسانی علمی دوباره به این استان بازگردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی شنبه شب ۲۶ مردادماه 98 در دیدار با علیرضا سخایی راد، رتبه اول کنکور سراسری ریــاضی و فنی و سیاوس کیـانپور، رتبه نــهم کنکور علوم تجربی در مهمانسرای استانداری خوزستان گفت: اول از خدا تشکر می کنم بابت این هوش و استعدادی که به فرزندان این استان عطا کرد و امیدوارم این نعمت تداوم داشته باشد.


وی با اشاره به قابلیت های فرآوانی که در مدارس سمپاد و استعدادهای درخشان و دانش آموزان این مدارس وجود دارد، گفت: البته هرکسی که با مجموعه تیزهوشان مرتبط باشد می داند عوامل زیادی دست به دست هم می دهد تا این نتیجه به دست بیاید. 


رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان گفت: من  هیچ دغدغه ای از مهاجرت این دو دانش آموز برای کسب علم و دانش ندارم چون علم در غربت به دست می آید اما تاکید ما بر این است که این نخبگان پس از کسب علم برای ارائه خدمات علمی، باری دیگر به استان خوزستان برگردند چون محیط های متفاوت سبب تجربه اندوزی های متفاوت می شود.


وی در پایان یادآور شد: چشم امیدی که در استان این دانش آموزان را  برای تحصیل و علم اندوزی بدرقه می کند، چشم انتظار  بازگشت آنان به استان است و نباید فراموش کنیم که ریشه تمدن و فرهنگ‌ در استان خوزستان است و این مسئله باید به صورت مداوم یادآوری شود. 

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی گفت: دانش آموزان ما باید به خاطر داشته باشند که در کنار درس نباید انسان دوستی را فراموش کنند و از دیدن رنج دیگران و توجه به عواطف دیگران و معنویات غافل نشوند.

به اشتراک بگذارید :