24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۰۸:۲۷:۱۶
کد مطلب:  904396
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
المپیادهای علمی زمینه ساز شکوفایی و جهت دهی استعدادهای دانش آموزی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در حاشیه بازدید از روند برگزاری مرحله استانی چهارمین دوره المپیادهای علمی دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان رضوی که از 26 لغایت 27 مردادماه در دانشگاه فردوسی و دانشگاه فرهنگیان در حال انجام است، المپیادهای علمی را زمینه ساز شکوفایی و جهت دهی استعدادهای دانش آموزی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا صابری تولایی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در خصوص این المپیاد علمی گفت: المپیادهای علمی در طول سال تحصیلی در سطح تمام مدارس استان برگزار شد و منتخبان این رقابت ها به مرحله استانی راه پیداکردند و بی شک ستارگان رقابت های ملی و جهانی در سال های آینده از میان همین دانش آموزان حاضر در این رقابت ها انتخاب خواهند شد.

وی افزود: مرحله استانی این مسابقات با حضور قریب به 600 دانش آموز پسر و دختر متوسطه اول استان با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد که از شاخص ترین دانشگاه های کشور محسوب می شود برگزار می شود و یقینا برنامه ریزی در زمینه المپیادهای علمی می تواند زمینه ساز شکوفایی و جهت دهی استعدادهای دانش آموزی باشد.

صابری تولایی تصریح کرد: این رقابت ها در سه رشته ریاضیات، ادبیات فارسی و علوم تجربی برگزار می شود و ریاضیات به عنوان علم مادر و مبنای رشته های مهندسی و فنی است، لذا شناسایی استعدادهای دانش آموزی در این حوزه که در آن دارای پایگاه های تاریخی و دانشمندان مشهوری هستیم ضروری است، از سوی دیگر علاقه مندان برای ورود به رشته های تجربی باید با این علوم و یافته های تجربی آشنایی لازم را داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی  ادامه داد: سرزمین ایران مهد ادبیات بوده است و خراسان یکی از پایگاه های مهم ادبیات کشور محسوب می شده و دارای شاعران به نامی همچون حکیم ابوالقاسم فردوسی و ابوسعید ابوالخیر بوده است، لذا جهت دهی و برنامه ریزی برای دانش آموزان در این حوزه نیز لازم است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان خراسان رضوی مبدع و مبتکر جشنواره نوجوان خوارزمی است و این جشنواره را به کل کشور اشاعه داده است، در زمینه المپیادهای علمی نیز این آمادگی را داریم که این جنبش علمی را به کل کشور معرفی نماییم.

به اشتراک بگذارید :