2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۰۸:۳۵:۵۹
کد مطلب:  904417
شرکت بیش از 56 هزار دانش آموز اردبیلی در سه مرحله جشنواره جابر حیان

هشتمین جشنواره کشوری پروژه های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی در استان گیلان با حضور سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش برای تقدیر از دانش آموزان شرکت کننده در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، معاون آموزش ابتدایی اداره کل گفت: 56 هزار و 724 دانش آموز ابتدایی در سه مرحله آموزشگاهی ، منطقه ای و استانی در این استان شرکت کرده اند.

رعنا پرتوی اظهار داشت : جشنواره جابر بن حیان باعث تقویت روحیه پژوهش گری، افزایش روحیه کار تیمی، تقویت اعتماد به نفس و خلاقیت دانش آموزان ابتدایی می شود.

پرتوی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارای مبنای نظری و راهکار عملیاتی است گفت: طبق راهکار 5-18 این سند دانش آموز باید خلاق باشد  و راهکار 1-16 سند تحول به دانش آموز فرصتی می دهد که خلاقیت خود را بروز دهد.

وی با بیان اینکه در مراحل مدرسه ای، منطقه ای و استانی این جشنواره 56 هزار و 724 دانش آموز شرکت کرده بودند، ابراز داشت : 103 پروژه به مرحله استانی جشنواره جابر بن حیان ارسال شده بود که 6 اثر به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل بیان کرد : هشتمین مرحله کشوری جشنواره به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان از 25 الی 28 مرداد ماه سالجاری در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :