3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۰۹:۰۱:۱۵
کد مطلب:  904475
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در گردهمایی ائمه جمعه استان:
اقدامات ایثارگرانه و بدیع معلمان در تریبون نماز جمعه بیان شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در گردهمایی ائمه جمعه استان گفت: اقدامات ایثارگرانه و بدیع معلمان در تریبون نماز جمعه بیان شود.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، سالار قاسمی در گردهمایی ائمه جمعه استان که با حضور آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج برگزار شد گفت: چه در گذشته که در مسئولیت های دیگری بودم و چه امروز به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز رویکرد غالب من فرهنگی، تربیتی و دینی است، هر چند امروز آموزش و پرورش کمی با این موضوع فاصله دارد به طوری که دانش آموزان از همان دوره ابتدایی برای قبولی در مدارس خاص آماده می شوند.

قاسمی افزود: این نگاه تربیتی همان نگاهی است که سند تحول بنیادین به عنوان مهم ترین سند اجرایی آموزش و پرورش دارد، این سند به صورت مشخص به فرهنگ ایثار و انتظار ، ولایت مداری، تولی، تبری، امر به معروف و نهی از منکر پرداخته است.
قاسمی خطاب به ائمه جمعه استان گفت: شاید سوال شما این باشد که چرا سند تحول بنیادین به صورت کامل اجرا نشده است باید بگویم این سند الزاماتی مثل فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و ... را در نظر گرفته است که هنوز این الزامات به صورت کامل و مطلوب آماده نشده است بنابراین برای اجرای مناسب سندی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید شرایط آن مهیا باشد تا دست مدیران برای اجرایی کردن کامل آن باز باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: برای مثال حدود ۶۰ درصد مدارس استان دونوبته است که محدودیت هایی از این قبیل، به صورت جدی بر کیفیت امور آموزشی و پرورشی در مدارس تاثیر می گذارد.

وی با اشاره به چهار رکن موفقیت در آموزش و پرورش پرداخت و گفت: توجه به اقتصاد آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان، دوره ابتدایی و امور پرورشی و تربیتی می تواند دستگاه تعلیم و تربیت کشور را متحول کند.

قاسمی ادامه داد: باید دانشگاه فرهنگیان به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری شرایط مناسبی داشته باشد تا خروجی آن معلمی باشد که بتواند دانش آموز را به خوبی تربیت کند، یا برای مثال همیشه تاکید کرده ام توجه مسئولان آموزش و پرورش استان بر دوره ابتدایی باشد، اگر قرار است در حوزه تربیتی و مهارت های زندگی برنامه ای داشته باشیم و به نتیجه برسد باید در دوره ابتدایی روی آن کار کنیم، در دوره متوسطه این برنامه ها خیلی اثرگذار نخواهد بود اگر در ابتدایی کاری نکرده باشیم.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: یکی از زمینه های همکاری آموزش و پرورش و روحانیون، کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش است که باید هر سه ماه تشکیل شود و ریاست آن در استان با نماینده محترم ولی فقیه است، این کمیته باید در شهرستان ها فعال باشد و مشکلات را بررسی و برای تصمیم گیری و چاره اندیشی به استان ارسال کند.

سالار قاسمی به لزوم حضور موثر ائمه جمعه در شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان ها پرداخت و گفت: یکی از شخصیت های حقوقی موثر شورای آموزش و پرورش ائمه جمعه هستند که با حضور پررنگ خود می توانند نقش اثرگذاری داشته باشند.

وی بر لزوم راه اندازی کاروان نماز در مدارس استان در سال جدید تحصیلی اشاره کرد و اظهار داشت: این کاروان با حضور نماینده محترم ولی فقیه، مدیرکل آموزش و پرورش و سایر مسئولان در اقامه نماز مدارس مشارکت دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خواستار ارتباط بیش تر مبلغین روحانی با دانش آموزان شد: پاسخگویی روحانیون به دانش آموزان با زبان روز می تواند در ارتباط گیری با آن ها بسیار موثر باشد، بعضا در فضای مجازی می بینیم که ارتباطات صمیمی و موثر برخی روحانیون و ائمه جمعه چقدر بازتاب مثبت در بین مردم دارد.

قاسمی به لزوم بیان اقدامات شاخص معلمان در تریبون نماز جمعه اشاره و تصریح کرد: در بسیاری از مواقع مدیران مدارس و معلمان اقدامات بدیع و خوبی را انجام می دهند که به نظر می رسد بیان آن ها در نماب جمعه و تقدیر از چنین اقداماتی تاثیر روانی مثبتی در جامعه خواهد داشت.

این مقام مسئول در پایان گفت: آمادگی داریم تا نشست های گفت و گو محور ائمه محترم جمعه با  افراد مختلف در آموزش و پرورش را برگزار کنیم که گفت وگو با اولیای دانش آموزان، معاونین و مربیان پرورشی و مدیران مدارس شامل آن می شود

به اشتراک بگذارید :