14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۰:۰۱:۲۴
کد مطلب:  904564
20درصد مدارس استان مرکزی هوشمند هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: ۲۰ درصد مدارس این استان از تجهیزات هوشمند برخوردار هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» در جمع اصحاب رسانه افزود: هوشمندسازی اصولی و با برنامه، بهبود آموزش های کیفی و ارزان تر را در مدارس به همراه دارد.

وی ادامه داد: بیشترین تجهیزات مورد نیاز برای هوشمندسازی مدارس استان مرکزی توسط خیران به آموزش و پرورش اهدا شده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی یادآور شد: ۴۰ هزار دانش آموز تابستان امسال در ۳۰۰ پایگاه دارالقرآن، سالن های ورزشی، مدارس و کانون ها در رشته های مختلف ورزشی تحت نظارت آموزش و پرورش اوقات فراغت خود را گذرانده اند.

فولادوند با یادآوری فعالیت مدارس هیات امنایی گفت: با توجه به اینکه هزینه های مدارس هیات امنایی توسط دولت پرداخت می شود دریافت شهریه در این مدارس وجاهت قانونی نداشته و تنها در راستای فعالیت ها و برنامه های فوق برنامه دریافت هزینه می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: مدارس هیات امنایی بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش فعالیت کرده و بر این اساس مبلغی برای فعالیت های فوق برنامه دریافت می کنند که با مداخله آموزش و پرورش برای مقاطع ابتدایی به یک میلیون و ۴۰۰هزار ریال و در مقطع متوسطه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان مرکزی در این نشست گفت:  نیروی انسانی برای راهبری یک سوم از کلاس های آموزش و پرورش این استان توسط نیروهای حق التدریسی تامین می شود و این استان بیشترین نیاز را به نیروی انسانی در سطح کشور دارد.

«احمد حسینی» ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان مرکزی موجب شده است این اداره کل در زمینه انتقال نیروی انسانی به خارج از استان و یا سایر دستگاه ها سختگیرانه عمل کند.

حسینی یادآور شد: ۹۱۷ نفر سال گذشته در دانشگاه فرهنگیان و ۸۱۱ نفر(ماده 28)با مدرک کارشناسی برای جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان مرکزی جذب شده است که نیروهای ماده 28 از ابتدای مهرماه امسال فعالیت خود را در کلاس های درس استان آغاز می کنند.

وی ادامه داد: ۵۵۰ نفر  امسال در دانشگاه فرهنگیان و ۵۰۹ نیز بر اساس ماده 2۸ در آموزش و پرورش استان مرکزی جذب می شوند که فرآیند جذب این افراد از ابتدای شهریورماه آغاز می شود.

حسینی یاد آور شد: شمار دانش آموزان کشور از سال ۹۵ روند افزایشی داشته و تعداد دانش آموزان ثبت نام شده استان مرکزی برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ نسبت به سال گذشته حدود پنج هزار نفر افزایش یافته است .

گفتنی است در پایان این نشست، مدیرکل آموز ش و پرورش استان مرکزی با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران حاضر در جلسه تجلیل کرد .

به اشتراک بگذارید :