2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۰:۵۲:۲۵
کد مطلب:  904632
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
برنامه «امتحانات نهایی» شهریور 98 اعلام شد

مدیرکل و رییس ستاد امتحانات آموزش و پرورش مازندران از اعلام برنامه امتحانات نهایی شهریور 98 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» افزود: برنامه امتحانات نهایی شهریور 98 پایه دوازدهم، سال سوم متوسطه و همچنین برنامه امتحان استانی پایه نهم به مدارس مازندران ابلاغ شد.

رییس ستاد امتحانات آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه سوالات به صورت الکترونیکی به حوزه‌‌های اجرا ارسال می‌شوند، یادآور شد: مرکز سنجش از طریق سامانه الکترونیکی، سوالات را به حوزه‌های اجرا ارسال کرده که رییس حوزه‌ و نماینده حراست این سوالات را از سیستم دانلود کرده و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

او با اشاره به محاسن ارسال الکترونیکی سوالات خاطرنشان کرد: مهمترین حسن این کار، جلوگیری از لورفتن سوالات می باشد چون هیچ رابط و شخصی در سوالات دخل و تصرف ندارد و سوالات مستقیم به حوزه اجرا ارسال میگردد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه هر حوزه اجرا باید دارای قرنطینه استاندارد باشد، تاکید کرد: تکثیر سوالات در حوزه‌های اجرایی که قرنطینه دارند انجام می‌گیرد و قرنطینه‌ها باید فاقد وسایل ارتباطی (اینترنت، موبایل، رایانه و ..) باشند.

نیکزاد اعلام کرد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم از 2 الی 23 شهریور ، امتحانات نهایی پیش دانشگاهی از 2  الی 9 شهریور، امتحانات شاخه فنی و حرفه ای از 2 الی 11 شهریور و همچنین امتحانات استانی پایه نهم از 2 الی 13 شهریور 98 برگزار خواهد شد.  

 رییس ستاد امتحانات استان مازندران در پایان تاکید کرد: حوزه‌های اجرا باید توجه داشته باشند که امتحانات را در محل مناسب برگزار کنند و تاریخ و زمان برگزاری امتحانات هر رشته را به اطلاع دانش آموزان برسانند.                      

به اشتراک بگذارید :