2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۳:۰۰:۲۱
کد مطلب:  904769
راهیابی 5 پروژه علمی دانش آموزان ابتدایی به مرحله کشوری جشنواره جابر بن حیان

پنج طرح علمی برتر مدارس ابتدایی استان سمنان، مجوز حضور در مرحله کشوری هشتمین جشنواره جابربن حیان را کسب کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، مریم حدادی گفت:  پروژه های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی در راستای ایجاد روحیه خلاق در دانش آموزان و تربیت نسلی پژوهشگر و به عنوان یکی از مهم ترین هدف های نظام تعلیم و تربیت در سطوح آموزشگاهی، منطقه ای، شهرستانی، استانی و کشوری در قالب جشنواره جابربن حیان ارائه می گردد.

معاون آموزش ابتدایی استان سمنان ضمن تأکید بر ماهیت هیجانی و اکتشافی پروژه های علمی دانش آموزی و افزایش انگیزه یادگیری در دانش آموزان، به گسترش درک و فهم آنها در امر یادگیری از طریق مشارکت فعال در پروژه اشاره کرد.

وی افزود: وقتی دانش آموزان در فرآیند یادگیری خود سهیم باشند، علاوه بر اینکه یادگیری آنها معنادار می شود با طیف وسیعی از مهارت ها و قابلیت ها مانند: مشارکت، برنامه ریزی، تصمیم گیری و مدیریت زمان مواجه می شوند. دانش آموزان در زمان انجام فعالیت بر روی پروژه های خود در واقع از طریق روش علمی راه حل هایی برای مسائل زندگی واقعی خود پیدا می کنند و در این فرایند، معلمان با سوق دادن بچه ها از موضوع یاددهی- یادگیری به سمت جستجوگری و کاوشگری فرصتی را برای دانش آموزان ایجاد می کنند تا به تولید دانش و کسب مهارت بپردازند و مسؤولیت یادگیری خویش را بپذیرند.

مریم حدادی که برای شرکت در هشتمین جشنواره جابربن حیان در گیلان به سر می برد گفت: از مجموع 367 طرح علمی و پژوهشی که در مرحله استانی پذیرش و ارزیابی شده، 5 طرح به مرحله کشوری هشتمین جشنواره جابر راه یافته اند.

وی خاطر نشان کرد: مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان هم اکنون به میزبانی استان گیلان و در راستای تحقق دو موضوع بسیار مهم در اقتصاد کشور یعنی رونق تولید و اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است در حال برگزاری است.

 

به اشتراک بگذارید :