14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۳:۴۵:۴۸
کد مطلب:  904841
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی:
تحقق اهداف و راهکارهای سند تحول بنیادین، اساس برنامه ریزی در سال 98 خواهد بود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی، در جلسه توجیهی تدوین برنامه های سال تحصیلی 1398 گفت: تحقق اهداف و راهکارهای سند تحول بنیادین، اساس برنامه ریزی در سال تحصیلی آتی خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مجتبی حیدری» در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: با توجه به ابلاغ برنامه های وزارت آموزش و پرورش در قالب سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش در طول برنامه ششم توسعه بر اساس این سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و با توجه به رویکردهای آن در6 زیر نظامی که وجود دارد، فعالیت خواهد نمود.

وی تأکید کرد: در سند تحول بنیادین نقطه آرمانی و طلایی تحقق اهداف و برنامه ها در مدرسه می باشد لذا باید با برنامه ریزی صحیح به سمت انسجام در تصمیم گیری ها و تحقق کامل برنامه های گام برداشت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی بیان داشت: در تدوین و اجرای برنامه های سند تحول بنیادین در سال 1398 مشارکت همه حوزه های اجرایی و مدیران مدارس الزامی است.

حیدری افزود: پس از برگزاری جلسات هماهنگی و همفکری، برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان مرکزی منطبق بر برنامه ششم توسعه، در قالب 176 عنوان برنامه با توجه به ظرفیت های موجود در سطح استان، تدوین و به وزارت آموزش و پرورش ارسال شد و پس از تأیید وزارت متبوع، برش استانی و منطقه ایی تهیه شد.

وی اظهار داشت: پس از تدوین برنامه استانی، مناطق پانزدهگانه آموزشی استان موظف هستند، تا پایان مردادماه برنامه های خود در سال 1398را تنظیم و سپس مجموعه انتظارات را که برای تحقق برنامه شهرستان /منطقه از مدارس دارند به تفکیک در 4 دوره آموزشی یعنی، دوره اول ابتدایی، دوره دوم ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه تهیه و به مدارس ابلاغ نمایند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی، افزود : طبق برنامه زمانبندی، مدارس بر اساس انتظارات ابلاغی توسط آموزش و پرورش شهرستان/ منطقه باید برنامه سال 98 خود را تا 20 شهریور ماه تهیه و به تصویب شورای مدرسه برسانند.

حیدری یکپارچگی و توالی  را دو ویژگی  اصلی برنامه های آموزش و پرورش در سال 1398 براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ذکر کرد.

                                                                     

وی افزود: رویکرد جدید برنامه سال 98 پوشش دادن اهداف عملیاتی و راهکارهای سند تحول بنیادین است. حیدری تصریح کرد: در این رویکرد از بخشی نگری به مدرسه توسط هریک از معاونت ها و حوزه های اداری جلوگیری خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه تأکید کرد: با توجه به نامه مقام عالی وزارت مبنی بر اینکه برنامه ابلاغی منبع اصلی تدوین برنامه های سنواتی از سال 1398 تا 1400 خواهد بود لذا استان و آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند.

گفتنی است، جلسه توجیهی نحوه تدوین برنامه سال 98 آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق، بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور اعضای شورای معاونان شهرستانها و مناطق و نمایندگان مدیران دوره های تحصیلی برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :