24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۶:۰۷:۵۰
کد مطلب:  904972
ضرورت تاسیس مرکز آموزش بین المللی سازمان پژوهش در مدرسه دارالفنون

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر ضرورت تاسیس مرکز آموزش بین المللی در مدرسه تاریخی دارالفنون تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در جلسه شورای مدیران سازمان که امروز شنبه 26 مردادماه برگزار شد ضمن تبریک ایام عید غدیر و سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در خصوص فعالیت های مدرسه تارخی دارالفنون اظهارداشت: این مدرسه توسط یکی از بزرگ مردان تاریخ یعنی امیرکبیر پایه ریزی شد و نیاز است که در این زمانه برای احیای نام، اندیشه و شخصیت علمی او تلاش وافری صورت پذیرد.

وی با تاکید بر جایگاه ویژه مدرسه تاریخی دارالفنون گفت: این مدرسه باید بیشتر از اینها مرجع باشد و به همین منظور در برنامه داریم تا مرکز آموزش بین المللی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جهت انجام تعاملات بین المللی بزودی در این مدرسه تاریخی تاسیس و راه اندازی شود که می تواند منشا اثرات مطلوب بسیاری باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در مراسم تودیع دکتر بدریان رییس سابق مدرسه دارالفنون با تقدیر و تشکر از زحماتی که وی در مدت تصدی این پست داشت گفت: از آقای بهرامی به عنوان رییس جدید این مجموعه مهم انتظار داریم تا کارهای خوب صورت گرفته در گذشته امتداد داشته باشد و این مدرسه تاریخی پایتخت و البته کشور به عنوان یک مرکز ویژه فرهنگی فعال گردد.

وی ادامه داد: مدرسه دارالفنون می تواند به عنوان یک کانون فرهنگی و تربیتی وزین در شهر تهران  ایفای نقش کند و می بایست تدابیری اندیشیده شود تا این مدرسه به عنوان یک قطب گردشگری در این کلانشهر مورد توجه قرار گیرد.

در بخش دیگری از این نشست دکتر ذوعلم با اهدای احکامی از زحمات عابد بدریان رییس سابق مدرسه دارالفنون تقدیر و مسعود بهرامی را به عنوان رییس جدید این مدرسه تاریخی منصوب کرد.

به اشتراک بگذارید :