7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۲۰:۵۰:۳۹
کد مطلب:  905015
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد:
ضرورت حمایت از دانش آموزان برتر طرح جابر بن حیان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش مبتنی بر پژوهش، علمی شدن شیوه تدریس معلمان و پیوند فعالیت های دانش آموزان با کاربست علمی از اهداف برگزاری جشنواره جابربن حیان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، رضوان حکیم زاده در نشست معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور با تقدیر از برگزاری درخور تحسین هشتمین جشنواره جابربن حیان به میزبانی گیلان، اظهار داشت: این جشنواره فرصت مناسبی است تا استعدادهای علمی  دانش آموزان شناسایی شود و بتوانیم در آینده با حمایت از طرحهای پژوهشی آنان زمینه توسعه کشور را فراهم کنیم. وی افزود: با برگزاری هدفمند این جشنواره ها می توانیم روحیه پرسشگری، حل مسأله، کار دسته جمعی و تصمیم گیری به موقع را در دانش آموزان تقویت کنیم. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر استفاده از ظرفیت خانواده ها خاطرنشان کرد: با طراحی برنامه های علمی در نظام تعلیم و تربیت و همراهی والدین دست برخی موسسات سودجو از بازار آشفته سوداگری وسایل کمک آموزشی کوتاه می شود. حکیم زاده با اصیل دانستن عدالت آموزشی در فعالیت های آموزش و پرورش اظهار داشت: عدالت آموزشی امکان فرصت برابر تحصیل برای دانش آموزان فارغ از هر طبقه، جنس و نژاد است و برای رسیدن به این مهم مسیر طولانی در پیش داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اجرای برنامه ارزشیابی توصیفی در مقطع ابتدایی از دو دهه گذشته گفت: به رغم همه مخالفت هایی که در آغاز با این طرح صورت گرفت با پایمردی طراحان این برنامه و معلمان این شیوه ارزشیابی اکنون در نهادینه شدن یادگیری دانش آموزان نقش بسزایی داشته است. جهان آرای استقبال خوب خانواده ها و رسانه ها را  در برنامه جابربن حیان از سرمایه های این جشنواره دانست و ابراز امیدواری کرد که این حرکت علمی و پژوهشی با آسیب شناسی دقیق بتواند به حرکت رو به رشد خود در شناسایی سرمایه های علمی ادامه دهد. وی افزود: به رغم برخی انتقادات که هزینه بر بودن برخی پروژه ها  را از نواقص آن می دانند، اظهار داشت: برای رسیدن به توسعه پایدار ضروری است در آموزش های پایه سرمایه گذاری شود که در این راستا یاری سازمانها و خیران تعیین کننده است. 

به اشتراک بگذارید :