2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۷:۴۶:۴۶
کد مطلب:  905064
مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش :
ماموریت اصلی حوزه متوسطه نظارت بر فرآیند آموزش و پرورش و ارتقاء دانش آموزان است

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری  وزارت آموزش و پرورش در سنندج با اشاره به ماموریت اصلی حوزه متوسطه، نظارت صحیح بر فرآیند آموزش و پرورش را مهم ترین نقش این حوزه بر شمرد که منجر به ارتقاء دانش آموزان و شناسایی مسایل شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش کردستان عباس سلطانیان عصر روز گذشته در نشست هم اندیشی روسای ادارات تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه و دبیران دبیرخانه های راهبری دروس که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت گروه های آموزشی و نقش و پتانسیل کلیدی آنان در حوزه آموزش متوسطه، گفت: نقش گروه های آموزشی بی بدیل است و اهتمام گروه های آموزشی باید منجر به ارتقاء کیفیت آموزشی شود .

وی بر برنامه ریزی برای تحقق نقش گروه های آموزشی و فعالیت آنان در استان ها تاکید کرد و گفت: این اقدام باعث کیفیت آموزشی در استان ها خواهد شد .

سلطانیان اقدام دیگر این دفتر را سیاست تفویض اختیار در گروه های آموزشی ذکر کرد و و با بیان اینکه در همین راستا پنج استان به عنوان پایلوت، برنامه عملیاتی و سالانه خودشان را تهیه و تدوین کردند ، گفت: در پایان سال دوم تکنولوژی و گروه های آموزشی در ارزیابی برنامه ها شرکت کردند و نظرات آنها جمع بندی و خیلی موثر و مثبت بود .

وی گزارشی از مدیریت دبیرخانه های  دروس در سطح کشور نیز ارائه کرد و با بیان اینکه هم اکنون ۲۰ دبیرخانه در سطح کشور فعالیت دارد، گفت: مدیریت برخی از دبیرخانه در سطح استانها تغییر پیدا کرده است .

سلطانیان در بخش دیگری از سخنان خود مهم ترین هدف دبیرخانه های دروس را پشتیبانی علمی از استان‌های کشور اعلام کرد و با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی در این خصوص ، اظهار داشت: دبیرخانه های دروس باید نقش پشتیبانی و تخصصی از استان ها داشته باشند و کار هدایت و راهبری استانها را بر عهده بگیرند .

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش هم چنین از استان‌ها خواست نسبت به تدوین برنامه عملیاتی خود اقدام و یک نسخه از آن را به دبیرخانه های دروس ارسال کنند تا بازخورد لازم به استان‌ها داده شود .

وی به تنوع برنامه های ادارات تکنولوژی و گروه های آموزشی استانها نیز اشاره کرد و آموزش های تخصصی و توسعه حرفه ای معلمان را از مهم ترین وظایف گروه های آموزشی بر شمرد و تصریح کرد:  گروه های آموزشی باید اهتمام خود را در راستای ارتقا صلاحیت های حرفه ای معلمان بکار گیرند.

سلطانیان از برنامه ریزی برای بهره گیری از توان گروه های آموزشی در برگزاری دوره های ضمن خدمت خبر داد و با تاکید بر پیگیری اقدامات گروه با قدرت و قوت و انتخاب سرگروه های آموزشی مجرب و توانمند، خواستار دقت نظر در بکار گیری سرگروه های آموزشی با مقبولیت علمی و پایگاه عاطفی شد.

وی در پایان خواستار ایفای نقش گروه های آموزشی در تحلیل نتایج امتحانات دانش آموزان شد و گفت: در این فرایند باید تحلیل همه جانبه از جهت کمی و کیفی صورت گرفته و جایگاه مدارس مشخص و به نتایج نمرات و محتوای دروس توجه شود .

به اشتراک بگذارید :