29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۷:۴۷:۲۰
کد مطلب:  905069
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
گروه های آموزشی، کانون توسعه حرفه ای معلمان است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در سنندج با اشاره به نقش و جایگاه تکنولوژی و گروه های آموزشی در حوزه متوسطه، گروه های آموزشی را تنها مرجع تخصصی و کانون توسعه حرفه ای معلمان عنوان کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان علیرضا کمریی شامگاه یکشنبه در نشست هم اندیشی با روسای ادارات تکنولوژی و گروه های آموزشی و دبیران دبیرخانه های راهبری دروس متوسطه نظری کشور که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد؛ توسعه حرفه ای معلمان را یک ضرورت و نیاز دانست و گفت: گروه های آموزشی تنها مرجع تخصصی و کانون توسعه حرفه ای معلمان هستند .

وی با تاکید بر لزوم توسعه شایستگی معلمان  در ابعاد مختلف، گفت: توسعه حرفه ای معلمان و ایجاد فهم مشترک از ابعاد توسعه حرفه ای و حرکت حرفه ای معلمان است .

کمریی فعال کردن گروه های آموزشی در مناطق را یکی دیگر از سیاست های این حوزه بر شمرد و با بیان اینکه گروه های آموزشی باید به کانون توسعه معلمان تبدیل شود، اظهار داشت: در این راستا نیازمند الگویی برای راهبری فعالیت های توسعه ای معلمان و مدیران هستیم.

 وی افزود: متناسب با حوزه های یازده گانه تربیت و یادگیری نیازمند چرخش در فرم و شیوه فعالیت های گروه های درسی هستیم .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود به نقش گروه های آموزشی در هماهنگی و تلفیق حوزه های یادگیری برابر تاکیدات سند تحول بنیادین پرداخت و گفت: در توسعه حرفه ای معلمان باید ابتدا به تعیین ابعاد مختلف توسعه از جمله مهارت های فنی و تکنیکی، توانایی ها، دانش  و روش های تدریس و سایر ابعاد توجه کرد .

معاون آموزش متوسطه وزارت خواستار ایفای نقش جدی توسط استان ها در برگزاری جشنواره ها شد و با تاکید بر اینکه نتایج جشنواره الگوهای برتر تدریس باید در کف مدرسه و کلاس مشهود باشد، اظهار داشت : در این راستا مناطق باید کمک کننده و یاری گر این کانون توسعه یعنی گروههای آموزشی باشند .

کمریی تقویت پژوهش سراها در حوزه دانش آموزی را نیز یک ضرورت عنوان کرد و گفت: پژوهش سراهای دانش آموزی کانون هایی هستند که همپای مدرسه یادگیری دانش آموزان را تقویت می کنند .

وی در پایان بر لزوم بکارگیری خبره ترین نیروها در گروه های درسی و سرگروه های آموزشی استانها و مناطق تاکید کرد و گفت: با تمرکز در توسعه فعالیت گروهای آموزشی می توان تحولی چشمگیر در کیفیت آموزش و بهبود فرایندهای یادگیری مدارس را شاهد بود.

به اشتراک بگذارید :