8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۸:۰۱:۱۷
کد مطلب:  905095
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز:
اجلاس نماز در البرز رویکرد مدرسه محور دارد

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: بیست و هشتمین اجلاس نماز در البرز رویکرد مدرسه محور دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، فرشته فهمیده در شورای ترویج فرهنگ اقامه نماز استان، اظهار داشت: در سند تحول بنیادین به نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان توجه شده است .

 فهمیده بیان داشت: برای رغبت دانش آموزان به این فریضه الهی نیاز به اجرای طرح جامع تقویت و ترویج نماز در مدارس داریم.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از مجموع یک هزار و ۷۹۹ کد مدرسه استان در ۸۹۱ مدرسه نماز جماعت با حضور ائمه جماعات و فرهنگیان برگزار شد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم درهمه مدارس شاهد اقامه نماز جماعت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در ۴۲۸ مدرسه استان طرح پیوند مسجد و مدرسه اجرایی شده است.

فهمیده  در ادامه به جشن تکلیف دانش آموزان در البرز پرداخت و افزود : این جشن عبادی در ۳۰۱ مدرسه البرز برگزار شد که ۸۶ مدرسه آن مربوط به پسران است.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: سال گذشته  در ۶۲۰ مدرسه  البرز نیز نشست گفتمان دینی با هدف آگاهی بخشی به دانش آموزان اجرا شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز به وضعیت ۹۷۵ نمازخانه در مدارس البرز اشاره کرد و گفت: ۹ هزار متر مربع نمازخانه مدارس استان نیاز به فرش سجاده ای دارند.

فهمیده عنوان کرد: در مدارس البرز  به ساخت ۱۹۴ نمازخانه نیاز داریم  در حالی که در سال گذشته  ۲ نمازخانه  در مدارس ساخته شد و در حال حاضر نیز ۲ نمازخانه نیز در حال احداث است.

به اشتراک بگذارید :