6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۰:۰۰:۵۶
کد مطلب:  905267
معاون آموزش متوسطه استان سمنان:
ارتقای فنی آموزش در هنرستان‌ها سالانه ۴۰ میلیارد ریال نیاز دارد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت: کیفیت‌بخشی در زمینه تجهیزات هنرستان‌های استان، نیازمند تخصیص اعتبار ۳۰ تا ۴۰ میلیارد ریالی به صورت سالانه تا پنج سال است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از مرآت، حسین رشیدی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت : سال گذشته ۳۵ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان‌های استان سمنان اختصاص یافت که اگر این روند تخصیص اعتباری به مدت پنج سال ادامه یابد، تجهیزات هنرستان‌ها تکمیل و موجب کیفیت بخشی می‌شود.
وی ادامه داد: ۹۸ هنرستان در استان سمنان برای ارائه آموزش های فنی و مهارتی وجود دارد که هر هنرستان دارای پنج کارگاه آموزشی است که تجهیرات مورد نیاز برخی کارگاه‌ها مصرفی است و باید به صورت سالانه تامین شود.
وی با اشاره به اینکه ۳۶ درصد دانش آموزان در کشور در رشته‌های فنی و مهارتی مشغول به تحصیل هستند، یادآور شد: براساس برنامه ششم توسعه کشور، سهم رشته های فنی و مهارتی در آموزش و پرورش باید به ۵۰ درصد برسد و در زمان حاضر استان سمنان در تحقق این برنامه از استان‌های پیشتاز کشور محسوب می‌شود.
رشیدی با بیان اینکه  47/3 درصد دانش آموزان استان سمنان در رشته‌های فنی و مهارتی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: استان سمنان در هدایت دانش آموزان به رشته‌های فنی  11/2 درصد از میانگین کشور بالاتر است.
 وی خاطرنشان کرد: استان سمنان در زمان حاضر با کمبود فضای آموزشی در رشته‌های فنی و مهارتی مواجه نیست، اما برای تحقق برنامه چشم انداز و رسیدن به سهم ۵۰ درصدی در آموزش‌های مهارتی نیازمند فضای جدید و بهبود شرایط فضاهای فعلی است.
معاون آموزش متوسطه استان سمنان با بیان اینکه سوق دادن دانش‌آموزان به رشته‌های فنی و مهارتی از اولویت‌های آموزش و پرورش است، گفت: دانش آموزان استان برای انتخاب رشته در دوره متوسطه در ۸۴ رشته فنی و مهارتی حق انتخاب دارند.

 

به اشتراک بگذارید :