7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۰:۴۶:۴۹
کد مطلب:  905327
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز:
در کنار علم آموزی به سوادآموزان، مهارت آموزی نیز در دستور کار قرار گرفته است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: در کنار علم آموزی به سوادآموزان، مهارت آموزی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، محرمعلی الهویی در میزگرد خبری ایرنا گفت: سوادآموزی از برکات مهم چهل ساله انقلاب اسلامی است که باید پرچم آن در چهارگوشه ایران اسلامی از جمله استان البرز برافراشته بماند تا چراغ باسوادی در سطوح مختلف اجتماعی روشنایی بخش شود.

محرمعلی الهویی از خواندن و نوشتن به عنوان یک نعمت یاد کرد و یادآورشد: امروز در کنار علم آموزی به سوادآموزان در مناطق مختلف کشور از جمله البرز، مهارت آموزی نیز در دستور کاری قرار گرفته است.

وی بیان داشت: تحکیم سواد آموزی و مهارت های زندگی در دستور کاری این معاونت قرار دارد تا سواد آموزان مهارت لازم را نیز فرا گیرند.

این مسئول تصریح کرد: تحت پوشش قرار گرفتن افراد بی سواد درالبرز نیاز به مشارکت همه شهروندان و دستگاه های ذیربط فعال در البرز به ویژه رسانه ها برای برافراشته شدن  پرچم سواد آموزی بر بام خانه ها ، مدارس ، مساجد و پایگاه های فرهنگی بسیج استان دارد.

وی افزود: برای تقویت و تحکیم سواد در بین سواد آموزان طرح های مکمل چون توزیع رایگان کتاب با هدف افزایش سرانه مطالعه کتاب در بین اعضای خانواده ، تثبیت یادگیری ، قدرت تحلیل وغنی سازی اوقات فراغت انجام شد.

وی گفت: حقوق شهروندی نیز از دیگر طرح هایی است که دربین سواد آموزان البرز به اجرا در آمد تا سواد آموزان با مشارکت سازمان های مردم نهاد تحت پوشش قرار گیرند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه البرز رتبه سوم باسوادی کشور را دارد گفت: فعالیت های مربوط به سوادآموزی در استانی که نرخ باسوادی آن بالاتر است سخت تر می شود، چون ریشه کنی بی سوادی در این استان به دلیل مهاجرت پذیری ، تعداد کم بی سوادان و اشتغال های فصلی بسیار دشوار است.

وی خاطرنشان کرد: هشت هزار و ۶۵ نفر در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در نواحی چهارگانه کرج، نظرآباد، ساوجبلاغ ، طالقان و اشتهارد تحت پوشش دوره های سواد آموزی البرز قرار گرفتند.

الهویی  با بیان اینکه انتظارات ما در اداره سوادآموزی از استاندار و مسؤولان ذیربط  بالاست، تصریح کرد: همکاری ویژه صدا و سیما  و سایر رسانه در تبلیغ و ترویج سوادآموزی در البرز ضروری است.

وی همچنین همکاری دهیاران وشوراها در روستاها را با مربیان را ضروری دانست تا زمینه آموزش افراد بی سواد و کم سواد در روستاها نیز براحتی فراهم گردد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز به فعالیت ۶ مرکز یادگیری محلی سواد در این استان اشاره کرد و خاطرنشان شد: استان البرز در راه اندازی مراکز یادگیری در بین سایر استان های کشور پیشتاز است.

این مسئول عنوان کرد: کلاس های مراکز یادگیری محلی متناسب با زمان فراغت مردم دایر می شود و در این مراکز با توجه به اینکه تعامل خوبی با سمن های فعال در استان وجود دارد ، خدمات مناسب حمایتی و آموزشی ارائه می شود.

به اشتراک بگذارید :