29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۰:۵۹:۴۸
کد مطلب:  905339
معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی در آیین تجلیل از بازنشستگان فرهنگی ناحیه ۴ اهواز اعلام کرد:
ضرورت استفاده از ظرفیت تجربی بازنشستگان در بخش های عملکردی آموزش و پرورش/برنامه ریزی برای افزایش مشارکت فعال معلمان بازنشسته در کارگروه های مشورتی

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی از لزوم استفاده فعال از ظرفیت بالای بازنشستگان فرهنگی در بخش های مختلف عملکردی و انجمن های مشورتی مجموعه تعلیم و تربیت استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان حرج چلداوی پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸ در جمع معلمان بازنشسته ناحیه ۴ اهواز بیان کرد: بر اساس دیدگاه کارشناسان تعلیم و تربیت حرفه معلمی با بازنشستگی پایان نمی یابد بلکه وارد مرحله دیگری خواهد شد که در آن بازنشستگان می بایست ظرفیت عظیم تجربی خود را با سایر معلمان به اشتراک بگذارند.


وی در ادامه با تاکید بر لزوم ارتقای میزان مشارکت فعال بازنشستگان در همه حوزه های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان، خاطرنشان کرد: معلمان بازنشسته مخزن عظیمی از تجربه های عملکردی را در طول سالیان خدمت خود به دست آورده اند. این ظرفیت می بایست در خدمت برنامه های آموزش و پرورش چه در حوزه آموزش و پژوهش قرار گیرد.


معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش اضافه کرد: سند تحول بنیادین با ۱۳۱ راهکار به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش استان قلمداد می شود. تحقق مفاد این سند بالادستی بدون مشارکت مشورتی معلمان بازنشسته محقق نمی شود.


چلداوی در عین حال با اظهار اینکه بستر آموزش الکترونیکی بهترین راهکار برای انتقال تجربیات عملکردی است، توضیح داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته به دنبال ایجاد انجمن های مشورتی معلمان بازنشسته و انتقال این تجربیات به معلمان بدو استخدام از طریق بستر الکترونیکی هستیم.


وی در پایان یادآور شد: معلمان بازنشسته شناسنامه عملکردی آموزش و پرورش هستند. استفاده از ظرفیت عظیم مشورتی این عزیزان در دستور کار برنامه های متولیان تعلیم و تربیت استان قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :