5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۱:۱۱:۱۲
کد مطلب:  905350
برای دومین سال متوالی رقم خورد؛
گروه سرود 1357 نفری ( همسرایان فجر ) استان مرکزی مقام نخست کشور را کسب کرد

در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور، گروه سرود 1357 نفری استان مرکزی برای دومین سال پیاپی حائز رتبه نخست کشوری را در بخش هنر های آوایی کسب کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، مهدی دمنه سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی این اداره کل با اعلام این خبر، اظهار داشت: گروه سرود همسرایان فجر که به عنوان ویترین مسابقات فرهنگی و هنری به حساب آورده می شود، فعالیتش از یازده سال پیش در استان کلید خورده، و تاکنون و بدون وقفه هر ساله همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن ماه  سال1357، اجرای خود را در شهر اراک به نمایش عمومی می گذارد.

وی تصریح کرد: امسال نیز گروه 1357 نفری استان که به همت آموزشگاه های ناحیه 2 اراک در 22 بهمن ماه سال جاری اجرایش را در میدان شهدا به نمایش گذاشت، در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری کشور توانست برای دومین سال متوالی رتبه نخست سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور را بخش هنر های آوایی کسب کرد.

دمنه افزود: سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور در 5 بخش شامل، هنرهای دستی و تجسمی ، ادبی ، پژوهشی ، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه ، رسانه و فضای مجازی و هنرهای آوایی برگزار شد که تیم سرود همگانی استان مرکزی در بخش هنرهای آوایی موفق به کسب رتبه نخست کشور شد.

وی یادآور شد: مرحله نهایی سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری سراسر کشور به میزبانی شهرستان های استان تهران در بیش از 60 رشته هنری در 2 مرحله ، ویژه دانش آموزان پسر و دختر کشور برگزار می شود که دانش آموزان پسر از از تاریخ 22 لغایت 25 مردادماه با یکدیگر به رقابت پرداختند و دانش آموزان دختر نیز از تاریخ 28 تا 31مردادماه در این رقابت ها حضور پیدا خواهند کرد

به اشتراک بگذارید :