7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۳:۱۸:۵۳
کد مطلب:  905558
پروژه مهر / با حضور معاون محترم متوسطه وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت
سومین نشست شورای پروژه مهر استان کرمانشاه برگزار شد

سومین نشست شورای پروژه مهر استان کرمانشاه با حضور دکتر علیرضا کمرئی معاون محترم متوسطه وزارت آموزش و پرورش (رییس پروژه مهر کشور)، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم، مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونان و اعضای کار گروه پروژه مهر استان در سالن تدبیر اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم به معاون محترم وزیر و همراهان وی به استان کرمانشاه با ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش استان عنوان کرد: موفقیت‌های حوزه آموزش و پرورش استان مرهون زحمات خالصانه فرهنگیان استان و تمامی دست‌اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت در این دیار است.

یزدان‌پناه در ادامه افزود: آموزش و پرورش استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف از جمله علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری و ... موفق به کسب رتبه‌های برتر در سطح کشور شده است.

این مقام مسؤول بیان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های وزارتی جهت توجه بیشتر به امر توزیع و توازن رشته‌های تحصیلی دانش‌آموزان، سیاست‌هایی از جمله تعیین حدنصاب برای ورود به رشته تجربی، تشکیل کارگروه‌های روشنگری برای والدین دانش‌آموزان و تقویت کلاس‌های مشاوره برای دانش‌آموزان در زمان انتخاب رشته اعمال شد که با توجه به آن شاهد کاهش گسیل دانش‌آموزان کرمانشاهی به سمت رشته‌های تجربی بوده‌ایم که در سطح کشور نمونه است.

در این نشست معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان شهیدپرور کرمانشاه و یادآوری رشادت‌های مردم این خطه در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: مهم‌ترین سیاست وزارت آموزش و پرورش تحکیم گفتمان سند تحول بنیادین مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید از طریق ابزار و عوامل موثق در سطح جامعه بسط پیدا کند.

دکتر کمرئی رییس محترم پروژه مهر کشور افزود: قدم‌های اولیه در جهت این مهم برداشته شده و باید با مدیریت صحیح و فعالیت‌های موثر و مداوم به‌دنبال حاکمیت آن باشیم و همچنین برای اجرای سند تحول بنیادین باید مفاهیم آن ترجمه شوند تا برای عامه مردم قابل درک باشد.

این مقام مسؤول وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: طرح تعالی با تاکید ویژه سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دوره‌های متوسطه اول و دوم با جدیت در حال اجرا است و مدیران آموزش و پرورش می‌توانند با به‌کارگیری آن، عملکرد خود را بهبود بخشند و بازخورد آن‌را ببینند.

معاون وزارت آموزش و پرورش در ادامه خاطرنشان ساخت: گروه‌های آموزشی نقش بسیار مهمی در اعتلای سطح علمی حوزه تعلیم و تربیت دارند و عملا موجب چرخه‌ی دانش و علوم در سطوح مختلف آموزش و پرورش می‌شوند و مدیران مدارس نیز باید نهایت همکاری را با معلمان عضو سرگروه‌های آموزشی داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود از فعالیت‌ها و تلاش‌های مدیرکل آموزش و پرورش استان و مجموعه کارکنان ایشان به‌خصوص در زمان زلزله‌ی کرمانشاه تقدیر و تشکر کرد و آموزش و پرورش استان را یکی از مجموعه‌های پیشرو و فعال در سطح کشور دانست.

در پایان این نشست امینی‌مقدم مسوؤل دبیرخانه ستاد پروژه مهر استان، اهم فعالیت‌های اداره آموزش و پرورش استان را در جهت انجام پروژه مهر و بازگشایی مدارس به‌صورت مفصل بیان کرد و فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این زمینه را به معاون وزیر گزارش داد.

 

به اشتراک بگذارید :