7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۰۶:۱۸
کد مطلب:  905707
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
جشنواره الگوهای تدریس برتر، زمینه تبادل تجربه و توسعه حرفه ای دبیران را فراهم می کند

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در اختتامیه پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر درس جامعه شناسی دوره دوم متوسطه گفت: جشنواره الگوهای تدریس برتر زمینه تبادل تجربه ، توانمند سازی و توسعه حرفه ای دبیران را فراهم می کند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان رشید قربانی ظهر امروز در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر درس جامعه شناسی دوره متوسطه نظری که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، با بیان اینکه توجه به توسعه مهارت های حرفه ای و تقویت بنیه پژوهشی یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است؛ ابراز امیدواری کرد که برگزاری جشنواره الگوهای تدریس برتر زمینه تبادل تجربه دبیران را فراهم کند.

 وی توانمند سازی نیروی انسانی را یکی از عناصر بسیار مورد توجه در موفقیت هر سازمان  عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره الگوهای تدریس برتر در راستای توانمند سازی نیروی انسانی برگزار می شود .

قربانی بر فراهم سازی بستر مناسب برای شرکت همه دبیران در جشنواره الگوهای تدریس برتر تاکید کرد و اظهار داشت: شرکت همه دبیران در فرایند جشنواره الگوهای تدریس برتر می تواند به توانمندسازی و توسعه حرفه ای معلمان کمک کند.

وی راه اندازی دبیرخانه راهبری دروس را کاری بسیار ارزشمند در راستای ارتقای کیفیت آموزش دانست و گفت: دبیرخانه های راهبری دروس،  اتاق های فکری هستند که در آنجا بحث های مختلف را به چالش کشیده و نقاط قوت و ضعف و روش های تدریس و ارزشیابی را بررسی می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ضرورت کیفیت گرایی آموزشی در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت آموزش در آموزش و پرورش مورد مطالبه همه افراد جامعه است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با اجرای جشنواره الگوهای تدریس برتر کیفیت نظام آموزشی ارتقا پیدا کند و گام های مثبتی در راستای حرفه ای کردن معلمان برداشته شود.

به اشتراک بگذارید :