24 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۰۴:۱۱
کد مطلب:  905713
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان
آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره الگوهای برتر تدریس سواد آموزی استان برگزار شد/جذب ۲هزارو ۵۰۰آموزشیار نهضت سواد آموزی در مهر ۹۸

آیین تجلیل از ۱۵آموزشیار برگزیده جشنواره الگوهای برتر تدریس سواد آموزی استان با حضور رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش استان ،مدیران آموزش و پرورش نواحی یک و دو زاهدان و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در محل اردوگاه فاطمه الزهرا زاهدان برگزار شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان حمیدرضا رخشانی در مراسم اختتامیه این جشنواره دو روزه ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم گفت :جوامع در حال توسعه به اهمیت امر سواد آموزی پی برده اند.

وی افزود :در استان سیستان و بلوچستان برنامه های مختلفی برای مبارزه با بی سوادی و با هدف بالا بردن سطح دانش و نشر و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اجرا می شود.

رخشانی بر نظارت و ارزشیابی از عملکرد واحدها و دستگاههای مرتبط در امر سواد آموزی تاکید کرد .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت فرایند آموزشی در دوره های سوادآموزی بهبود و ارتقاء دانش شغلی و تخصصی اموزش دهندگان و آشنایی با روشهای نوین تدریس بیان کرد .

امیرشاهی گفت :این جشنواره بر اساس اهداف و مأموریت های سواد آموزی در سطح استان با ارائه الگوی تدریس دروس دوره های سوادآموزی و انتقال شامل آموزش فارسی ،ریاضی ،قرآن، علوم تجربی و علوم اجتماعی اجرا شده است .

وی اظهار کرد :بیش از ۱۷۱ طرح آموزشی از مناطق و شهرستانهای استان به دبیرخانه ارسال شده است که در مرحله استانی به مدت دو روز در زاهدان مورد ارزیابی داوران قرار گرفت و در مراسم اختتامیه از ۱۵ نفر تجلیل شد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد :در سال ۹۷ بیش از ۳۷ هزار سوادآموز در دوره‌های مختلف سوادآموزی تحکیم و انتقال توسط ۶ هزار آموزشیار باسواد شدند.

امیرشاهی تصریح کرد :بیش از ۵۰ هزار سوادآموز امسال جذب کلاسهای نهضت سوادآموزی می شوند.

 وی ادامه داد :آموزشیارانی که از مرحله قبلی جذب جا مانده اند طبق دو مصوبه سالهای ۹۵ و ۹۷ مجلس شورای اسلامی امسال به عنوان حق التدریس آزاد از ابتدای مهر مشغول به کار می شوند.

امیرشاهی بیان کرد: گروهی دیگر از آموزشیاران که تا قبل سال۹۲ یک دوره فعالیت با حداقل دو سوادآموز داشته اند هم به شرط اینکه در سالهای ۹۵ تا ۹۷ فعالیت کرده باشند به همین عنوان جذب می شوند.

وی طرح های مراکز یادگیری محلی، طرح خواندن با خانواده، حلقه های کتابخوانی ،آموزش احکام و نماز تحت عنوان نماز کلید بهشت را از جمله طرح‌های سال جاری نهضت سواد آموزی استان بیان کرد.

 

به اشتراک بگذارید :