7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۴۵:۲۶
کد مطلب:  905730
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در سنندج :
معلمان کانون اصلی تحول نظام آموزشی هستند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در اختتامیه جشنواره الگوهای تدریس برتر درس جامعه شناسی که در سنندج برگزار شد معلمان را کانون اصلی تحول نظام آموزشی معرفی کرد و گفت: هر نوع تغییر آموزشی با بهره گیری از تدابیر و تجارب ارزنده معلمان امکان پذیر خواهد بود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان علیرضا کمرئی ظهر امروز در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر درس جامعه شناسی دوره دوم متوسطه که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد با تبریک عید سعید غدیر خم از میزبانی خوب و ارزنده استان در برگزاری پانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر درس جامعه شناسی تقدیر و تشکر کرد .

وی با بیان اینکه معلمان میدان داران جریان تربیت و یادگیری مبتنی بر سند تحول بنیادین و جریان یاد دهی و یادگیری هستند؛ تاکید کرد که معلمان باید در زمینه آموزش و توانمندسازی فعالیت بکنند و این جشنواره در همین راستا برگزار می شود.

کمرئی شرکت معلمان در جشنواره الگوهای تدریس برتر و قرار دادن خود در معرض قضاوت دیگران را کار بسیار ارزشمند عنوان کرد و اظهار داشت: تدریس برخی از رشته های حوزه علوم انسانی مخصوصا درس جامعه شناسی کاری بسیار سخت است چراکه بسیاری از مفاهیم انتزاعی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود به بیان راهبردهای تدریس پرداخت و با بیان اینکه نقش معلم کمک به تحقق برنامه درسی ملی است،  گفت: مواد درسی بخش کلیدی برنامه درس ملی است.

کمرئی تدوین سند تحول بینادین را یکی از ارزشمند ترین کار ها در حوزه تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: تدوین سند، افق حرکت ما را مشخص کرد و از بلاتکلیفی نجات داد.

وی با تاکید براینکه همه معلمان باید اصول ناظر بر برنامه های درسی را بدانند؛ اظهارداشت: اعتبار نقش یادگیرنده و اعتبار نقش مرجعیت معلم به عنوان تسهیل گر و هدایت گر جریان یادگیری اصلی ترین عنصر در زمان ارائه تدریس است.

به اشتراک بگذارید :