5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۹:۴۸:۵۲
کد مطلب:  905794
سرپرست اداره اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در آیین تجلیل از بازنشستگان فرهنگی ناحیه ۴ اهواز اعلام کرد:
مشارکت معلمان بازنشسته در مدارس به عنوان مشاور افتخاری/ راه اندازی کرسی های تجربه آموزی با حضور معلمان بازنشسته در مدارس استان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از ضرورت ارتقای شاخص مشارکت بازنشستگان در مدارس با تاکید بر رویکرد مشاوره ای و برنامه ریزی برای راه اندازی کرسی های تجربه آموزی معلمان بازنشسته در مدارس استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان مهدی رفیعی پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸ در جمع معلمان بازنشسته ناحیه ۴ اهواز بیان کرد: معلمان بازنشسته رکن دانش تجربی مجموعه تعلیم و تربیت هستند. این ظرفیت عظیم تجربی می بایست در اختیار معلمان جدید الاستخدام قرار گیرد.


وی با بیان اینکه حلقه مفقوده آموزش و پرورش تجربه محوری است؛ خاطرنشان کرد: ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان کم سابقه تنها از طریق بسترسازی برای اشتراک تجارب برتر بین معلمان بازنشسته و دیگر معلمان محقق می شود.


سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش خوزستان برای ارتقای مشارکت فعال معلمان بازنشسته در حوزه های عملکردی، توضیح داد: راه اندازی کرسی های تجربه آموزی در مدارس و بسترسازی برای حضور فعال معلمان بازنشسته در مدارس به عنوان مشاور افتخاری از جمله مهمترین اقدامات آموزش و پرورش در این خصوص است.


رفیعی در ادامه گفت: سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش بر روی استفاده از ظرفیت معلمان بازنشسته تاکید فراوان داشته است.


وی در پایان گفت: تکریم معلمان بازنشسته از جمله مهمترین اولویت های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است. بازنشستگی تنها بخشی از مسیر طولانی و پربرکت معلمی است چرا که پیشه معلمی هیچ پایانی ندارد و معلمان همواره می توانند با نور دانش خود مسیر دانش آموزان خود را روشن کنند.

به اشتراک بگذارید :