7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۲۱:۵۵:۰۵
کد مطلب:  905806
سی امین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان
امضای میثاق نامه برای حفظ طبیعت و محیط زیست در سی امین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر سراسر کشور در شهرکرد

میثاق نامه حفظ طبیعت و محیط زیست در سی امین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر سراسر کشور در شهرکرد امضا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ،همزمان با برگزاری افتتاحیه سی امین دوره مسابقات ورزش قهرمانی دانش آموزان دختر  مقطع متوسطه اول سراسر کشورمیثاق نامه حفظ محیط زیست با حضور معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش و رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، استاندار چهارمحال وبختیاری و جمعی از مسئوولان استانی امضا شد.
دراین میثاق نامه آمده است :
 ما دانش آموزان ، ورزشکاران، مربیان و سرپرستان و مسوولان می دانیم:

آب ، هوا، خاک، گیاهان، درختان، جانوران آفریده های خداوند مهربان هستند.

 

همه آفریده های خداوند ارزشمندند، پس به آنها احترامی می گذاریم و از آنها درست نگهداری می کنیم. زندگی و سرزندگی ما به هوای سالم وابسته است، هرگز به هیچ دلیلی هوا را آلوده نمی کنیم . می دانیم یک کیسه پلاستیکی کمتر در روز یعنی چه.می دانیم خرید در پاکت های کاغذی و چندبار مصرف یعنی می دانیم کاغذ، پلاستیک، شیشه ،فلز زباله نیستند. می دانیم که کاغذ بیشتر یعنی درخت کمتر، می دانیم درخت کمتر یعنی پرنده کمتر و می دانیم آسمان بی پرنده یعنی چه. می دانیم بدون درخت ها و فضای سبز، زندگی ممکن نیست، همیشه به فکر حفظ فضای سبز هستیم.

 

ما نمی توانیم همه را اصلاح کنیم، ما نمی توانیم به همه تذکر دهیم، اما از خودمان شروع می کنیم . پاسدار طبیعت ایران عزیز باشیم و به آن احترام بگذاریم

به اشتراک بگذارید :